Uroda

Jak usuwać zmarszczki? Zabiegi odmładzające w gabinetach medycyny estetycznej

Jak usuwać zmarszczki? Zabiegi odmładzające w gabinetach medycyny estetycznej

Zmarszczki to problem pojawiający się często już w okolicy 30. roku życia. Najlepiej im zapobiegać, ale wtedy, gdy już są widoczne, można również je usuwać. Z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej oferujące pełną gamę odmładzających zabiegów. Na co warto się zdecydować?

Botoks – pogromca zmarszczek pochodzenia mimicznego

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który ma na celu usuwanie zmarszczek, jest botoks. Nazwa ta odnosi się do toksyny botulinowej, która jest silnie toksyczną substancją produkowaną przez bakterie jadu kiełbasianego. Powoduje ona paraliż mięśni przez wpływ na przewodnictwo nerwowo-mięśniowe.

W medycynie estetycznej botoks używany jest po to, aby usuwać zmarszczki pochodzenia mimicznego. Są to zmarszczki, które powstają na skutek poruszających się mięśni twarzy i najczęściej są one widoczne na czole, w okolicach oczu i ust.

Zabieg polega na wstrzyknięciu odpowiedniej dawki botoksu w skórę. Efekty jego działania można zauważyć po około 3-14 dniach. Skóra jest wtedy wygładzona zrelaksowana, ale nie ma postaci maski. Rezultaty utrzymują się zwykle w okresie od 3 do 6 miesięcy.

Można przeprowadzić również takie usuwanie zmarszczek w Rzeszowie, korzystając z usług w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy – popularny wypełniacz pochodzenia naturalnego

Kolejnym skutecznym sposobem na zmarszczki jest zastosowanie kwasu hialuronowego.

To związek, który naturalnie występuje w skórze oraz w innych tkankach ciała człowieka. Jego zadaniem jest utrzymywanie prawidłowego nawilżenia i elastyczności. Z postępem wieku dochodzi do ubytków kwasu hialuronowego, co powoduje efekt zmniejszenia nawilżenia oraz pojawienia się zmarszczek na skórze.

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy jest używany jako wypełniacz – wskazuje specjalista z kliniki medycyny estetycznej Slow Age Rzeszów. Ma on wszechstronne zastosowanie, między innymi używany jest w celu usuwania zmarszczek, zwłaszcza tych pochodzenia starczego, którym towarzysza ubytki w objętości skóry.

Podobnie jak botoks kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w skórę, by nadać jej młodszy wygląd. Efekty można obserwować przy tym aż do 12 miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe – zabieg wampirzego liftingu

Jedną z ostatnich nowości w gabinetach medycyny estetycznej jest wampirzy lifting. To zabieg, który prowadzony jest z użyciem osocza bogatopłytkowego. Powstaje ono z krwi pobieranej od pacjenta i odpowiednio filtrowanej.

Osocze bogatopłytkowe ma w składzie dużą ilość płytek krwi, a także czynników wzrostu. Powoduje one naturalne odmłodzenie, rewitalizację skóry bez konieczności sięgania po botoks czy wypełniacze.

Pierwsze rezultaty podania osocza bogatopłytkowego można zauważyć już po paru tygodniach. Dla najlepszych rezultatów zabieg warto powtarzać.

Peelingi kwasowe – dobrane specjalnie do potrzeb skóry

Peelingi na bazie kwasów, które określane są też w medycynie estetycznej jako peelingi medyczne, są rekomendowane na wiele zmian skórnych. Pomagają one również w odmłodzeniu wyglądu skóry i jednocześnie powodują, że może ona starzeć się wolniej.

W gabinetach dostępna jest pełna gama kwasów, które mogą być dopasowane do typu i do potrzeb skóry, aby uzyskać wtedy najlepsze rezultaty.

Gdy zatem na twarzy pojawiają się zmarszczki, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, ale również pomyśleć o wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Specjalista może wtedy doradzić, jakie zabiegi pozwolą na uzyskanie najlepszych efektów, by skóra wyglądała młodo i promiennie każdego dnia!

 

Udostępnij

O autorze