Uroda

zabiegi kosmetyczne w Krakowie

zabiegi kosmetyczne w Krakowie

Zabiegi kosmetyczne, które warto prowadzić regularnie. Co wybrać?

Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom kosmetycznym można zadbać o wygląd skóry twarzy oraz ciała. Jakie zabiegi najczęściej rekomendowane są przez kosmetologów? Zobacz te, które mogą pomóc w uzyskaniu bardzo dobrych efektów w przypadku różnych typów skóry.

Zabiegi kosmetyczne w gabinecie – dlaczego warto z nich korzystać?

Regularna pielęgnacja skóry w domu jest niezwykle istotna dla jej kondycji. Codzienne oczyszczanie i pielęgnowanie skóry za pomocą dostosowanych do jej potrzeb kosmetyków umożliwia utrzymanie jej właściwego poziomu nawilżenia, opóźnia procesy starzeniowe i poprawia jej wygląd.

Warto jednak wziąć pod uwagę dodatkowe zabiegi, które dostępne są w gabinetach kosmetycznych. Prowadzone przez specjalistów umożliwiają uzyskanie znakomitych rezultatów i stanowią dzięki temu skuteczne dopełnienie domowej pielęgnacji.

Oferowane w gabinetach zabiegi pozwalają na osiągnięcie skuteczniejszych efektów pielęgnacji łącznie z efektem przeciwstarzeniowym – anti-aging, a także łatwiejsze pozbycie się defektów skórnych. Właśnie dlatego rekomendowane są one dla każdego typu skóry.

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne w Krakowie – skorzystaj z oferty w polecanym gabinecie!

Jakie zabiegi kosmetyczne warto wybrać?

Gabinety kosmetyczne mogą zaoferować klientom różnych typów zabiegi, które mają uniwersalne zastosowanie i rekomendowane są również dla konkretnych typów skóry. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

Mikrodermabrazji

To zabieg, który umożliwia oczyszczenie skóry twarzy z sebum, resztek makijażu, zanieczyszczeń, również zebranych w porach skórnych. Jest on bardzo dokładny i doskonale przygotowuje skórę również do wykonania innych zabiegów.

Mikrodermabrazja polega na usuwaniu wierzchniej warstwy naskórka metodą mechaniczną za pomocą specjalnej głowicy, która ma właściwości ścierne. Prowadzi się mikrodermabrazję diamentową, korundową.

Zabiegi z użyciem ultradźwięków

Aktualnie bardzo popularne są zabiegi polegające na zastosowaniu ultradźwięków, na przykład jak zabieg HIFU. Powodują one termiczne oddziaływanie na naskórek i skracanie włókien kolagenowych, dzięki czemu umożliwiają uzyskanie efektu podobnego do liftingu, ale bez inwazyjnej procedury.

Tego typu zabieg jest polecany w przypadku widocznych oznak starzenia, między innymi zmarszczek, zwiotczeń skóry, a także nagromadzonej tkanki tłuszczowej na ciele.

Karboksyterapia

Wśród często polecanych zabiegów znajduje się również karboksyterapia, która polega na wprowadzaniu w skórę medycznego dwutlenku węgla – CO2. Dzięki niemu można uzyskać bardzo dobre efekty w przypadku różnych defektów skórnych, na przykład widocznych zmarszczek, cieni pod oczami, miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, zwiotczeń skóry.

Masaż podciśnieniowy

Masaż tego typu jest również określany jako endermologia. Jest to procedura bezinwazyjna, która polega na masowaniu ciała i twarzy za pomocą obracających się rolek oraz oddziaływaniu na nią za pomocą próżni.

Masaż tego typu jest intensywny i pozwala dzięki temu na uzyskanie bardzo dobrych efektów w przypadku w cellulitu, nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a także widocznych zwiotczeń.

Rytuały kosmetyczne

W gabinetach kosmetycznych można skorzystać również ze specjalnych rytuałów kosmetycznych, które składają się z serii następujących po sobie zabiegów. Polegają one na wstępnym oczyszczeniu skóry, następnie na jej peelingu, a także na nałożeniu kosmetyków pielęgnacyjnych.

Rytuały kosmetyczne tego typu dobierane są specjalnie do typu skóry, dlatego mogą uwzględnić jej wymagania i kondycję.

 

 

Udostępnij

O autorze