Biznes, Firma, E-biznes

Trwałe i kunsztowne bramy kute – rodzaje, korzyści, ceny

Trwałe i kunsztowne bramy kute – rodzaje, korzyści, ceny

Bramy wjazdowe na posesję wykonuje się ze zróżnicowanych materiałów. Wśród nich znajduje się również kute żelazo, z którego powstają efektowne bramy kute. Czy warto się na nie zdecydować? Zobacz ich rodzaje, korzyści montażu oraz przykładowe ceny.

Jak tworzy się bramy kute?

Bramy kute to rodzaj bram powstających techniką kucia, czyli tradycyjną techniką kowalską, która jest używana przez człowieka od wieków. Teraz technika kucia znów jest bardzo popularna i powstają dzięki niej piękne konstrukcje, które natychmiast przyciągają uwagę.

Do produkcji bram kutych wykorzystuje się żelazo, które po rozgrzaniu w piecu kowalskim staje się miękkie i plastyczne. Wtedy kowal może je odpowiednio ukształtować, by nadać mu określony wygląd.

Kute bramy mogą być również malowane na różne kolory, na przykład efektownie wyglądają bramy kute zdobione malowaniem w kolorze złota czy srebra.

Style bram kutych – nowoczesne i tradycyjne

Bramy kute można podzielić na dwie kategorie pod względem ich stylu, a dokładnie są to bramy kute nowoczesne oraz bramy kute tradycyjne. Dzięki temu doskonale nadają się one zarówno na posesje wokół domów w stylu klasycznym, dworkowym, pałacowym, jak i te wokół domów nowoczesnych, o prostej bryle.

Tradycyjne bramy kute wyróżniają się przede wszystkim mnogością zdobień, między innymi w formie dekoracyjnych grotów, haczyków, koszyków, motywów florystycznych, które nadają im efektowny wygląd.

Natomiast nowoczesne bramy kute są prostsze i przyciągają uwagę geometrycznymi i asymetrycznymi formami. Dzięki temu świetnie prezentują się one razem z budynkami współczesnymi.

Warto też wskazać, że zakłady kowalskie mogą wykonać dla klientów bramy o fantazyjnym kształcie, na przykład przypominające drzewo.

Dlaczego warto zdecydować się na bramę kutą?

Wybór bramy kutej na posesję ma wiele zalet. Dlaczego warto ją wybrać?

  • Wysoka wytrzymałość i trwałość – bramy powstające techniką kucia wyróżniają się wyjątkową odpornością na czynniki zewnętrzne, dlatego też mogą być one używane latami.
  • Oryginalny wygląd – bramy te zachwycają swoim designem w różnych stylach i mogą sprawić, że otoczenie budynku będzie prezentowało się niebanalnie.
  • Możliwość wykonania na wymiar – gdy bramy kute zamawia się bezpośrednio w zakładzie kowalskim, wtedy jego pracownicy mogą przygotować je na wymiar.
  • Możliwość współpracy z automatyką – bramy te również mogą być wykorzystane razem z automatyką umożliwiającą otwieranie i zamykanie bram wjazdowych za pomocą pilota.

Jakie są ceny bram kutych?

Bramy z kutego żelaza zaliczają się do kategorii droższych bram wjazdowych, przy czym ich cena będzie zależna od wielu czynników.

Duże znaczenie ma w szczególności miejsce zakupu bramy, ponieważ mniej zapłacimy za gotowe bramy kute, natomiast więcej trzeba będzie zapłacić za te wykonane przez zakład kowalski na zamówienie.

Najczęściej ceny bram kutych wykonanych na zamówienie rozpoczynają się od około 800 złotych za metr bieżący w przypadku prostych konstrukcji. Gdy natomiast chcemy zdecydować się na bramę stylizowaną, wtedy koszty metra bieżącego będą przekraczały już 1200 złotych.

 

Udostępnij

O autorze