Biznes, Firma, E-biznes

Druki hotelowe – czym są, dlaczego warto i gdzie je zamówić?

Druki hotelowe – czym są, dlaczego warto i gdzie je zamówić?

Aby promować hotel, ale również zapewnić komfort gościom – zobacz, czym są druki hotelowe, dlaczego warto z nich korzystać i gdzie można obecnie je zamówić!

Czym jest druk hotelowy?

Termin jak druki hotelowe odnosi się do różnego rodzaju druków przeznaczonych dla hoteli oraz dla innych obiektów noclegowych.

Drukami hotelowymi nazywa się różne typy druków, które używane są przez hotele w celu prowadzenia działań marketingowych, informacyjnych, ale również pozwalają one na zapewnienie gościom wysokiej jakości obsługi. Dodatkowo mogą być one efektowną formą dekoracji wnętrz i mogą być one używane również w hotelowej restauracji, kawiarni.

Typy druków hotelowych

Aby przyjrzeć się bliżej temu, czym tak naprawdę są druki hotelowe, warto zapoznać się z ich różnymi rodzajami. Co dokładnie zalicza się do tej kategorii?

Druki do recepcji

Są to różne typy druków używanych w recepcji hotelowej, na przykład mogą być to etui oraz druki do kluczy, zawieszki używane na bagaż, karty meldunkowe i depozytowe, papiery firmowe jak koperty, papiery pod faktury.

Druki reklamowe do hotelu

To bardzo szeroka kategoria, która obejmuje wiele typów druków, na przykład jak foldery reklamowe, ulotki, wizytówki, katalogi, papiery firmowe, naklejki, karty upominkowe, zaproszenia, pocztówki, kalendarze, notesy, bileciki czy etykiety.

Druki pokojowe

Rodzaj druków używanych w pokojach gości, głównie w celach informacyjnych, ale też dla skuteczniejszej promocji. Zaliczane są do nich między innymi zawieszki na drzwi pokoju, notesy do pokoju, informatory pokojowe, ankiety satysfakcji, druki typu room service.

Druki do wnętrz

W drukarniach przygotowujących druki hotelowe można zamówić również różnego rodzaju druki przeznaczone do wystroju wnętrz na przykład jak plakaty czy obrazy drukowane na płótnie.

Druki do restauracji

Jeśli hotel ma własną restaurację, można zamówić do niej skoordynowane pod kątem projektu druki, na przykład jak menu podkładki pod talerze, zawieszki, notesy dla kelnerów.

Druki sezonowe

Na uwagę zasługują także druki sezonowe, które pozwalają na skuteczniejszą promocję obiektu noclegowego, na przykład jak kalendarze reklamowe, kartki świąteczne, dodatkowe wkładki sezonowe do menu.

Gdzie można zamówić druki hotelowe?

Właściciele obiektów noclegowych zainteresowani zakupem druków hotelowych mogą obecnie zamówić je w drukarniach.

Kompleksowe usługi w tym zakresie oferują drukarnie cyfrowe, gdzie można zamówić również druki personalizowane, numerowane, a także wykończone różnymi metodami uszlachetniania, na przykład złocone czy tłoczone, lakierowane, by były efektowne i trwalsze.

Zamówienia na zróżnicowane druki hotelowe mogą być też składane w drukarniach online, które przyjmują zamówienia przez internet. Dzięki temu druki można zakupić bardzo prosto i wygodnie, bez potrzeby udawania się do drukarni.

Warto też wskazać, że wybrane drukarnie oferujące druki hotelowe mogą świadczyć dodatkowe usługi, na przykład audyty, na podstawie których można określić, jakie rodzaje druków konieczne są w danym obiekcie noclegowym.

Udostępnij

O autorze