Biznes, Firma, E-biznes

Meble do baru – w zabudowie czy gotowe?

Meble do baru – w zabudowie czy gotowe?

Meble barowe można zakupić obecnie w dwóch głównych wariantach, czyli jako meble na wymiar przeznaczone do zabudowy oraz jako meble gotowe. Na co warto się zdecydować? Przed zakupem warto poznać ich zalety i wady, by wybrać najlepszą opcję do swojego lokalu gastronomicznego!

Jakie meble potrzebne są w barze?

Bary to lokale gastronomiczne, w których odpowiednie umeblowanie ma bardzo duże znaczenie, ponieważ to właśnie od niego będzie zależeć komfort gości, ale również wizerunek lokalu.

Głównym meblem w barze jest lad barowa. To tam składa się zamówienia i również można przy nim siedzieć, dlatego też spełnia on zróżnicowane funkcje.

Poza ladą w barze konieczne będzie zastosowanie innego umeblowania, na przykład jak krzesła i stoliki oraz stoły dla gości, boksy z siedziskami, wieszaki, regały, komody, zależnie od tego, jak planuje się urządzić wnętrze i ile znajduje się w nim przestrzeni.

Wobec tego przed zakupami mebli barowych bardzo ważne jest przygotowanie projektu wnętrza, aby określić, jak ma ono wyglądać i jaka zabudowa będzie wtedy konieczna.

Meble barowe na wymiar – kiedy warto je wybrać?

Obecnie w wielu barach można zobaczyć meble wykonane na wymiar, na przykład oferowane przez firmę stolbar.net.pl, która ma w tej dziedzinie duże doświadczenie.

Na wymiar najczęściej wykonuje się ladę barową, ponieważ pozwala ona wtedy na indywidualne dopasowanie do konkretnego miejsca oraz na nadanie jej konkretnych funkcjonalności. To powoduje, że można w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, co przekłada się zarówno na większy komfort dla pracownika, jak i gości lokalu.

Również na wymiar często wykonuje się zabudowę w postaci boksów z siedziskami. Pozwalają one wtedy na stworzenie przytulnych, osobnych przestrzeni przy ścianach lub nawet na środku pomieszczenia. Boksy te wyposażane są w siedziska, dlatego też nie ma wtedy konieczności korzystania z dodatkowych krzeseł.

Zamawiając takie umeblowanie w sprawdzonej firmie jak stolbar.net.pl, można wtedy skorzystać z kompleksowej obsługi, która będzie obejmowała przygotowanie projektu mebli, ich wykonanie oraz montaż.

Gotowe meble do baru – jakie warto wybrać?

Poza zabudową baru na wymiar można też zakupić gotowe meble. Najczęściej w tym wariancie kupowane są krzesła oraz stoliki i stoły barowe.

Można zamówić je u sprzedawców w wielu stylach i wariantach, na przykład jak krzesła barowe – hokery z wysokimi siedziskami do umieszczenia przy ladzie barowej oraz jako standardowe krzesła. Także mogą być one wykonane w stylu nowoczesnym, tradycyjnym, na przykład z drewna, tworzywa, metalu.

Bary często również wyposażane są w gotowe stoliki i stoły, lecz warto wskazać, że mogą być one również wykonane na wymiar, na przykład wtedy, gdy zamierza się wykonać zabudowę przy ścianach baru.

Najczęściej w barach oraz w innych lokalach gastronomicznych wykorzystuje się zatem mieszankę mebli na wymiar oraz gotowych. Warto więc zobaczyć, co oferują producenci, skontaktować się z zakładami stolarskimi i przygotować projekt wnętrza, które będzie reprezentacyjne, efektowne oraz funkcjonalne.

Udostępnij

O autorze