Zdrowie, Medycyna

Trening EMS Kraków – dlaczego warto trenować EMS?

Trening EMS Kraków – dlaczego warto trenować EMS?

Trening EMS to trening personalny, który charakteryzuje się wykonywaniem prostych ćwiczeń w specjalnym kombinezonie do elektrostymulacji mięśni. Impulsy są dostarczane właśnie za pomocą specjalnego stroju z elektrodami i powodują skurcze mięśni, czyli doskonale naśladują impulsy, które są wysyłane z mózgu do poszczególnych mięśni. Trening w takim kombinezonie

Na czym polega trening EMS?

Trening EMS to zaledwie 20 minut ćwiczeń w tygodniu. Z tego też powodu EMS zyskuje na popularności i stale powiększa się grono osób zainteresowanych tą aktywnością. W końcu dziś człowiek ma wiele na głowie i coraz mniej czasu na trening, jednak każdy jest w stanie przeznaczyć 20 minut raz na 7 dni, by zadbać o swoje zdrowie. Trening tego rodzaju jest stosowany w fizjoterapii, podczas treningów sportowych, w medycynie estetycznej oraz w kosmetologii. Podczas treningu EMS początkowo wytwarzany przez kombinezon prąd ma niską wartość, ale z czasem jest ona zwiększana i tym samym doprowadza do skurczów mięśni. Właśnie tak wygląda trening EMS – pozwala on bez przesadnego zaangażowania układu nerwowego wzmocnić mięśnie, co dodatkowo jest bardzo przydatne między innymi w redukcji bólu oraz zmęczenia.

Zalety treningu EMS

Trening EMS w Krakowie ma wiele zalet. Do najistotniejszych plusów zalicza się fakt, iż takie ćwiczenia trwają zaledwie 20 minut i są wykonywane tylko jeden raz w tygodniu. Co ważne – krótki trening EMS jest porównywalny do 90 minutowej sesji na siłowni – kombinezon do EMS powoduje skurcze mięśni, które są częściej generowane niż podczas zwyczajnych ćwiczeń. Taki trening jest świetnym rozwiązaniem dla kogoś, kto na co dzień boryka się z przewlekłym bólem, a także i dla osób, które pragną w jak najkrótszym czasie poprawić masę mięśniową. Podczas ćwiczeń EMS działają wszystkie mięśnie głębokie, nawet te, które trudno zaangażować podczas wykonywania innych aktywności fizycznych. Te partie mięśni wpływają między innymi na stabilizację ciała i postawę. Właśnie z tego powodu należy również je trenować – nie wolno o nich zapominać i należy je także włączyć do pracy, zresztą jak i inne mięśnie, które znajdują się w ciele. EMS umożliwia poprawienie swojej sylwetki, zrzucenie zbędnych kilogramów, zredukowanie przewlekłego bólu mięśni i stawów, przygotowanie się do innych aktywności, a przy tym pozwala uniknąć urazów oraz kontuzji, ponieważ dzięki regularnym treningom EMS, ciało jest z czasem o wiele silniejsze i sprawniejsze. Warto również zaznaczyć, że ćwiczenia EMS nie obciążają w żaden sposób stawów, co ma jednak miejsce podczas innych aktywności fizycznych. Taki trening jest więc bardzo bezpieczny i można się na niego zdecydować nie obawiając się o ewentualne kontuzje. Podczas jednej serii można zrzucić nawet 1200 kalorii. Trening EMS to intensywne ćwiczenia połączone z krótkimi przerwami, które umożliwiają szybkie zgubienie nadprogramowych kilogramów. Po tego rodzaju ćwiczeniach przyspiesza działanie metabolizmy i tym sposobem organizm zaczyna pozbywać się rezerw tłuszczowych, ponieważ zaczyna się ich pozbywać. Co ciekawe, wykorzystywanie tych rezerw może trwać nawet jeszcze kilkanaście godzin po treningu. Warto wspomnieć, że taki trening trwa zaledwie 20 minut i podczas niego angażujemy nawet 90% aparatu ruchowego – tym sposobem EMS ma przewagę nad innymi aktywnościami, ponieważ angażuje wiele mięśni w jednym czasie.

Gdzie w Krakowie zapisać się na trening ems?

W Krakowie godnym polecenia studiem EMS jest InTime.

Udostępnij

O autorze