Biznes, Firma, E-biznes

Skoki spadochronowe w tandemie. Zobacz, czym są i kto może z nich skorzystać!

Skoki spadochronowe w tandemie. Zobacz, czym są i kto może z nich skorzystać!

Tandemowe skoki spadochronowe już od paru lat cieszą się dużym zainteresowaniem w Polsce. Gdy jeszcze nie udało Ci się skorzystać z tego typu skoku spadochronowego, zobacz, na czym dokładnie polega taka rozrywka i kiedy można ją wybrać!

Czym różnią się skoki spadochronowe w tandemie od zwykłych skoków?

Wiele osób uważa, że skoki spadochronowe mogą być prowadzone jedynie przez te osoby, które uzyskały odpowiednie do tego uprawnienia. Nie jest to jednak konieczne, jeśli wykorzysta się tandemowe skoki spadochronowe.

Tandemowe, inaczej zapoznawcze skoki ze spadochronem, odbywają się w dwie osoby, czyli podczas nich uczestniczy dwóch skoczków. Pierwszą osobą jest instruktor spadochroniarstw, który posiada odpowiednie uprawnienia, natomiast drugą jest osoba, która nie musi ich mieć. W ten sposób tandem jest sposobem na spełnienie swoich snów o skoku ze spadochronem bez potrzeby zapisywania się na drogie i czasochłonne szkolenie.

Takie skoki są dostępne już od dłuższego czasu, ale dopiero w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. Teraz można skorzystać z nich w Polsce w różnych lokalizacjach, na przykład osobom zamierzającym wybrać się na skoki spadochronowe Białystok także daje taką możliwość.

Kto może wybrać skok spadochronowy w tandemie?

Tandemowe skoki spadochronowe nie muszą być poprzedzone specjalnymi szkoleniami czy badaniami lekarskimi. Aby skorzystać z takiej oferty, wystarczy jedynie zapisanie się na skok w dogodnym terminie na stronie internetowej organizatora.

Skoki są dostępne dla osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich – po uzyskaniu zgody rodzica.

Warto też zaznaczyć, że skoki te nie mają zbyt wielu przeciwwskazań, jednak jest ich kilka. Odnoszą się one w szczególności do stanu zdrowia, dlatego też nie powinny brać w nich udziału osoby, które mają przeciwwskazania do uprawniania sportów. Dotyczy to między innymi chorób i stanów jak:

  • poważne schorzenia układu krążeniowego oraz oddechowego
  • niestabilność kręgosłupa
  • łamliwość kości
  • niedawno przeprowadzone operacje, zabiegi
  • epilepsja

Jaki jest przebieg skoków spadochronowych w tandemie?

Skoki tandemowe gwarantują niezapomniane wrażenia dla uczestników takiej podniebnej rozrywki. Jak dokładnie odbywają się tego typu skoki?

Odebranie sprzętu i przeszkolenie

Po przyjeździe na miejsce, gdzie mają odbywać się skoki spadochronowe w tandemie, uczestnicy biorą udział w krótkim szkoleniu, w trakcie którego dowiadują się, jak powinno się postępować podczas skoku. Dostają też wyposażenie, w tym kombinezon, gogle.

Lot samolotem

Przygotowani do skoku uczestnicy biorą udział w locie samolotem, który wynosi ich na odpowiednią wysokość. Najczęściej skoki odbywają się z pułapu 3000 albo 4000 metrów.

Wyskok z samolotu i swobodne spadanie

Od razu po wyskoku z samolotu odbywa się tak zwane swobodne spadanie, czyli skoczkowie lecą bez otwartego spadochronu. W tym przypadku spadanie odbywa się w czasie od 30 do 60 sekund, co zależne jest głównie od wysokości wyskoku.

Otwarcie spadochronu i szybowanie

Potem instruktor otwiera spadochron i uczestnicy mogą lecieć w kierunku ziemi w powolnym tempie w kierunku lądowiska.

Lądowanie

Jest ono miękkie i nie wywołuje ryzyka pojawienia się urazów kończyn dolnych – spadochronem steruje wtedy instruktor.

Jaka jest cena skoku spadochronowego w tandemie?

Aktualnie skoki spadochronowe odbywające się w tandemie są wydatkiem rozpoczynającym się od około 750 zł. Taka cena odnosi się do skoku z wysokości 4000 metrów. Można też kupić droższy skok z filmowaniem i fotografowaniem – cena wynosi wtedy 1100 zł.

Cenniki oraz formularze rezerwacyjne skoków spadochronowych w tandemie można znaleźć na stronach internetowych ośrodków spadochronowych.

 

Udostępnij

O autorze