Inne

Jak zapobiegać i usuwać zapachy małych zwierząt? Zobacz porady!

Jak zapobiegać i usuwać zapachy małych zwierząt? Zobacz porady!

Małe zwierzęta jak króliki, chomiki, świnki morskie mogą wywoływać nieprzyjemny zapach. Jak można go neutralizować i zapobiegać jego występowaniu?

W sklepach można znaleźć obecnie pełną paletę produktów przeznaczonych do usuwania zapachów wywołanych przez zwierzęta. Do dyspozycji są między innymi pochłaniacz zapachów małych zwierząt, różne rodzaje filtrów, a nawet specjalne świece dla zwierząt. O czym warto pamiętać o tym, by pozbyć się zapachów?

 

Skuteczne sprzątanie to podstawa

Aby zapobiegać nieprzyjemnym zapachom i również je usuwać, należy pamiętać o regularnym sprzątaniu. Dotyczy to zarówno klatki zwierzęcia, jak i jej otoczenia. Dodatkowo przyjemny zapach może zapewnić regularne czyszczenie całego domu.

 

W klatkach małych zwierząt często dochodzi do szybkiego pojawiania się nieprzyjemnych zapachów, ponieważ ich podkład nie jest regularnie wymieniany na nowy. Warto więc pamiętać o tym, by usuwać go, a następnie czyścić klatkę i umieszczać w niej nowy podkład regularnie.

 

Warto też zadbać o czystość wokół klatki, ponieważ zwierzę może rozrzucać swój podkład, co także powoduje pojawienie się nieprzyjemnego zapachu. Warto więc usuwać zabrudzenia i przecierać okolicę klatki tak często, jak to konieczne.

 

Odpowiednie środki czystości

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, warto stosować odpowiednie środki czystości, za pomocą których można pozbyć się zapachów. Najlepiej zdecydować się na preparaty, które zawierają w sobie pochłaniacz zapachów małych zwierząt i mogą szybko je neutralizować.

 

W sprzedaży można znaleźć pochłaniacze zapachów w różnych formach. Najczęściej są on wybierane w formie praktycznego sprayu, ponieważ pozwalają one wtedy na łatwe naniesienie ich bezpośrednio na podłoże.

 

Jednocześnie środki czystości, które mają być używane w miejscach, gdzie przebywają zwierzęta, powinny być dla nich bezpieczne.

 

Korzystaj z filtrów do pochłaniania zapachów

Żeby skutecznie redukować nieprzyjemne zapachy, można też wykorzystywać specjalne filtry. Działają one jak pochłaniacz zapachów małych zwierząt i mogą redukować go od razu po powstaniu.

 

W takich pochłaniaczach zapachów stosowane są najczęściej filtry węglowe, które zawierają w składzie węgiel aktywny. Pozwala on na zmniejszenie zapachów. Takie pochłaniacze używane są między innymi na klatkach dla zwierząt, by redukować problem zapachów.

 

Zadbaj o przyjemny aromat w pomieszczeniu

Aby zadbać o przyjemny zapach w pomieszczeniach, warto również stosować produkty zapachowe, na przykład pochłaniacz zapachów małych zwierząt w formie świecy.

 

Świece umożliwiające neutralizację nieprzyjemnych zapachów zwierząt nie tylko je redukują, ale również mogą zadbać o przyjemny aromat we wnętrzach. Zawierają one w składzie różne związki, między innymi olejki eteryczne, które są również przyjazne dla człowieka i dla zwierząt.

Udostępnij

O autorze