Wilkasy na każdą porę roku

Planujesz swój wakacyjny lub weekendowy wyjazd? Marzysz o niedrogim odpoczynku, połączonym z aktywnym spędzaniem czasu? Nie chcesz nudzić się, ale nie zamierzasz także tłoczyć się wśród ludzi i hałasu? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco to myślę, ze mamy dla ciebie idealną propozycje. Zabierzemy Cię dzisiaj w jedno z najpiękniejszych miejsc w północnej Polsce.

Wilkasy to licząca niespełna 2 tysiące mieszkańców wioska, położona w województwie warmińsko–mazurskim. Ta urokliwa miejscowość turystyczna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem wśród turystów. Swoją atrakcyjność zawdzięczają przede wszystkim położeniu na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Największym zbiornikiem wodnym, z którym sąsiaduje wioska jest Jezioro Niegocin. Ponadto roztaczają się tutaj także dwa mniejsze, ale równie piękne jeziora, których nazwy wzięły się od miejscowości i wielkości. Liczne kanały w pobliżu umożliwiają rejs po wielu zbiornikach wodnych. Bilet wstępu kosztuje nie dużo, a krajobrazy na nas czekające są bezcenne. Omówiliśmy już walory przyrodnicze.

Czas wziąć pod lupę bazę turystyczną. Najbliżej brzegu i kameralnej plaży Jeziora Niegocin znajduje się Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS to idealne miejsce dla wszystkich miłośników sportu. Do gry zachęcają zadbane boiska, korty tenisowe, siłownie, a na odpoczynek zapraszają baseny i sauny. To jeden z największych ośrodków wypoczynkowych w pobliżu. Na jego terenie znajduje się zarówno kilkanaście domków letniskowych jak i budynek hotelowy. Na pewno nie zabraknie w tej wsi klimatycznych pokojów gościnnych, agroturystyk oraz pensjonatów.

Mazurskie jeziora są piękne i jedyne w swoim rodzaju, ale co zrobić gdy pogoda nie dopisze? Z pomocą przychodzi miejscowy Park Wodny, w którym można miło i aktywnie spędzić czas niezależnie od warunków atmosferycznych panujących za oknem. Jednymi z tutejszych atrakcji są zjeżdżalnie, sztuczne potoki i jacuzzi, w którym godzinami można odpoczywać i zapominać o całym świecie i jego problemach. Wszyscy szukający dobrych wrażeń, kochający adrenalinę odnajdą się na ściance wspinaczkowej. Znajduje się tu także kryte boisko, umożliwiające grę w różne dyscypliny oraz profesjonalna siłownia. Nawet jeśli za oknem będzie szaro i buro możesz świetnie się bawić, a także odwiedzić sąsiednie miasto – Giżycko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *