Najpiękniejsze miasta Polski – Lublin

Położony we wschodniej części Polski Lublin, jest pięknym miastem z bogatą historią w zanadrzu. Tajemnicza stolica województwa lubelskiego urzeka każdego roku wielu turystów. Jest to jedno z najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc na wschód od Wisły.

Baza noclegowa Lublina jest dobrze zorganizowana i przyjazna dla gości. Wakacje w tym mieście mogą być bardzo przyjemne. Jakie noclegi Lublin może nam zaproponować? Kwatery, pensjonaty, wille oraz hotele – ogromna ilość propozycji zakwaterowania () pozwoli każdemu znaleźć wygodne miejsce do spania, które pozwoli nam na chwilę wytchnienia od tutejszych licznych atrakcji.

W mieście znajdziemy wiele interesujących zabytków. Z pewnością warto zobaczyć przepiękny zamek w Lublinie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_w_Lublinie). Szacuje się, że został on zbudowany w XII wieku. W dawnych czasach często przebywali w nim goście królewscy. Dzisiaj zamek został pięknie odrestaurowany, a w jego środku znajdziemy Muzeum Lubelskie. Na dziedziniec można wejść za darmo. Z samego zamku warto udać się na Stare Miasto, gdzie zaprowadzi nas Brama Grodzka, przez którą wiedzie niezwykły szlak, zwany Traktem Królewskim. Po drodze miniemy liczne zabytki oraz poznamy wiele interesujących rzeczy. Zjawiskowym miejscem jest także Rynek w Lublinie. Dostaniemy się tam idąc ulicą Bramową. W samym centrum znajduje się stylowy Stary Ratusz. Budowla ta jest nazywana Trybunałem, a w jej wnętrzu mieści się Muzeum Historii Ratusza i Trybunału Koronnego. Z Trybunałem wiąże się wiele ciekawych legend, o które warto zapytać przybywając do tego miejsca.

W Starym Ratuszu odbywają się także liczne imprezy kulturalne, być może uda się nam zobaczyć tutaj koncert muzyczny. Zabytkowe kamienice, które otaczają Rynek, zachwycają swoją architekturą i tworzą klimat typowy dla starówek. Brama Krakowska, Muzeum Wsi Lubelskiej, perła baroku – archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty – to tylko niektóre z fascynujących miejsc, które trzeba koniecznie zobaczyć podczas pobytu w Lublinie. Liczne atrakcje oraz ciekawe zabytki nie pozwolą nam się nudzić. Wakacje w tym mieście z pewnością będą udane. Szeroka baza noclegowa pozwoli nam wybrać komfortowe miejsce, do którego będziemy chętnie wracać po dniu pełnym wrażeń.

One thought on “Najpiękniejsze miasta Polski – Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *