Łeba – gdzie warto zajrzeć

Łeba słynie przede wszystkim z Morza Bałtyckiego oraz ruchomych wydm wraz ze Słowińskim Parkiem Narodowym, ale trzeba wiedzieć, że to nie są wszystkie atrakcje Łeby, ponieważ jest ich całe mnóstwo. Ciekawostki, które można zobaczyć w Łebie to na przykład najstarszy dom w Łebie, przy ulicy Kościuszki 86, zabytkowy Kościół, który położony jest na terenie starej Łeby, a jedyną pozostałością po nim są już w tej chwili tylko mury. Jest to kaplica imienia świętego Mikołaja, który czuwał nad żeglarzami i rybakami. Mury pochodzą z rozebranego kościoła, który został zasypany przez ruchome wydmy prawie 500 lat temu. Również miejscem wartym odwiedzenia jest hotel Neptun, unikalna budowla nad polskim morzem z 1905 roku. Przypomina bardziej średniowieczny zamek niż hotel. Jest to budowla świetnie usytuowana, nad samym morzem, na skarpie wydmy. Dzisiaj jest to luksusowy hotel, gdzie każdy goszczący w jego murach będzie w stu procentach zadowolony. Kto zastanawia się nad wizytą ten może sprawdzić listę łebskich noclegów. Znajdują się tu luksusowe hotele jak chociaż wspomniany Hotel Neptun z pięknym widokiem na Morze Bałtyckie, ale również wiele tańszych pokoi i pensjonatów.

Dla młodszych osób, albo starszych, którzy lubią się pobawić i poczuć trochę adrenaliny warty polecenia jest lunapark Krasnal na ul. Wspólnej oraz wesołe miasteczko. Znajdują się tam karuzele, kolejka górska, zjeżdżalnie i wiele innych rozrywkowych atrakcji wraz z punktem gastronomicznym. Ciekawostką jest falochron, który powstał w 2000 roku, zwieńczeniem falochronu jest 16-metrowa konstrukcja krzyża, która przypomina o wszystkich marynarzach, żeglarzach i rybakach, którym nie udało się nigdy wrócić do portu w Łebie.

Będąc na wakacjach warto również zaplanować sobie sposób poruszania. Łeba to nie jest duże miasto, dlatego poza sezonem letnim nie jest to żaden problem i poruszanie się samochodem będzie bardzo wygodne, jednak kiedy nastaje okres wakacyjny, to ogromna ilość turystów w mieście sprawia, że podróżowanie autem jest znacznie wolniejsze, nawet od chodzenia na piechotę. Oczywiście w dłuższą podróż można wyruszyć miejscowymi środkami transportu – po okolicach jeżdżą busy, ryksze i stare ciuchcie, czyli kolejki ciągnące małe wagoniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *