Gąski – miasteczko wypadowe do Mielna

Mielno [https://pl.wikipedia.org/wiki/Mielno] to najbardziej znany kurort morski w Polsce, corocznie przyjeżdża tu mnóstwo osób. Miasto to tętni życiem cały dzień i noc, położone nad Morzem Bałtyckim, ale również nad jeziorem Jamno. Znajdziemy tam całe mnóstwo atrakcji dla każdego – dla najmłodszych dzieci, jak i starszych osób o różnych zainteresowaniach. Przechodząc do bazy noclegowej, Mielno tętni życiem nawet w nocy, więc nie zaznamy tam spokoju, poza tym noclegi są tam dość drogie, przez ogromne zainteresowanie tym miejscem, dlatego znakomitym wyborem są okoliczne Gąski [], jest to miejscowość położona tuż przy morzu, od centrum na plaże jest zaledwie 500 metrów, więc można również tam wypocząć.

Rezerwując Gąski jako miejsce wypoczynku, wypad do Mielna jest po prostu obowiązkowy. Najbardziej rozpoznawalną atrakcją jest park linowy Tukan, oddalony o 5 minut drogi z centrum, znajduje się tuż przy plażach. Park posiada cztery trasy o różnym stopniu trudności, dla najmłodszych przeznaczona jest trasa dziecięca z 18 przeszkodami, położona na wysokości 2 metrów nad ziemią, dzięki czemu jest to bardzo bezpieczna trasa, dla najmłodszych jednak to wystarczy aby otrzymały spory zastrzyk adrenaliny i świetnie mogły się bawić. Oczywiście nad bezpieczeństwem maluchów czuwają wyszkoleni instruktorzy.

Kolejna trasa jest trochę trudniejsza, posiada 15 przeszkód i dwa zjazdy tyrolskie, jednak już wysokość jest znacznie bardziej robiąca wrażenie, ponieważ najwyższy punkt znajduje się ponad 7 metrów nad ziemią. Jednak to dopiero wstęp do najtrudniejszej trasy w parku linowym, aby tam iść na prawdę trzeba wierzyć w swoje umiejętności i być sprawnym fizycznie, wysokość dochodzi do 12 metrów nad ziemią. Trasa posiada 23 przeszkody oraz 3 zjazdy tyrolskie, a najdłuższy z nich posiada ponad 80 metrów.

Dla tych najmłodszych jest przeznaczona mini trasa linowa – pół metra nad ziemią, pozwala znakomicie się bawić najmłodszym urwisom pod bacznym okiem rodziców i instruktora. Więc wybierając się w okolice Mielna warto zatrzymać się na nocleg w Gąskach i korzystać z okolicznych atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *