Zdrowie, Medycyna

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologa – dlaczego warto?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologa – dlaczego warto?

Chcesz mieć piękniejsze zęby? Pomyśl o wybielaniu gabinetowym! Zobacz rodzaje i zalety zabiegów wybielania zębów u stomatologa.

Wybielanie zębów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej, którego celem jest nadanie szkliwu zębowemu atrakcyjnego, białego koloru. Zabieg ten może być prowadzony w domu, ale również można zdecydować się na wybielanie u stomatologa, na przykład w gabinecie https://odent.pl/.

 

Gabinetowe wybielanie zębów – dlaczego warto?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym nie jest aż tak popularne jak wybielanie zębów w domu, ale ma ono szereg zalet, które powodują, że jest ono skuteczniejsze i bezpieczniejsze.

 

Gabinetowe wybielanie zębów polega na wykorzystaniu odpowiednich metod i produktów pozwalających na osiągniecie jeszcze lepszych wyników w porównaniu z wybielaniem domowym. To ważne zwłaszcza w przypadku chęci drastycznej zmiany kolorystyki zębów oraz wtedy, gdy domowe metody nie działają, na przykład przy zębach martwych.

 

Dodatkowym plusem jest bezpieczeństwo procedury, ponieważ cały czas czuwa nad nią doświadczony lekarz lub higienistka albo asystentka stomatologiczna. To więc mniejsze ryzyko pojawienia się problemów jak podrażnienia czy ból.

 

Metody gabinetowego wybielania zębów

W gabinetach stomatologicznych, w tym w gabinecie https://odent.pl/, skorzystać można obecnie z różnych technik wybielania zębów. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

 

Wybielanie lampą

To jedna z najpopularniejszych metod wybielania zębów, która polega na naświetlaniu ich lampą w gabinecie. To zabieg pozwalający na uzyskanie atrakcyjnych efektów już w ciągu jednej wizyty w gabinecie, dzięki czemu jest on bardzo popularny wśród pacjentów.

 

Wybielanie lampą polega na zabezpieczeniu śluzówek, a następnie na nałożeniu na zęby żelu wybielającego. Potem przez około 90 minut naświetla się zęby lampą, aby nadać im bielszy odcień. Efekt zabiegu jest długotrwały, ponieważ można uzyskać go nawet na 2 lata.

 

Wybielanie nakładkowe

Drugą popularną metodą wybielania zębów, z której można skorzystać w gabinetach stomatologicznych, w tym w gabinecie https://odent.pl/, jest wybielanie nakładkowe.

 

Ta metoda polega na przygotowaniu przez stomatologa nakładek na podstawie wycisków zębów. Potem nakładki te pacjent otrzymuje do domu i samodzielnie wypełnia je żelem wybielającym. Nakładki z żelem należy zwykle nosić przez 2 tygodnie, by uzyskać odpowiedni efekt.

 

Wybielanie zębów martwych

Warto też wskazać, że w gabinetach stomatologicznych można skorzystać z zabiegów polegających na wybielaniu zębów martwych.

 

Zęby martwe mają na ogół ciemniejszy odcień od zębów okolicznych, co jest szczególnie widoczne wtedy, gdy znajdują się one z przodu łuku zębowego. Procedura polega wtedy na umieszczeniu wewnątrz zęba odpowiedniego preparatu wybielającego, który pozwala na nadanie mu białego wyglądu.

 

Higienizacja zębów

Warto też wskazać, że razem z wybielaniem zębów warto wykonać zabieg higienizacji, który polega na skalingu i na piaskowaniu. Dzięki temu można nadać zębom atrakcyjny wygląd i przygotować je do dalszych procedur.

Udostępnij

O autorze