Dom, Ogród, Wnętrza

W jakich meblach przydadzą się kółka? Zobacz, gdzie je zamontować!

W jakich meblach przydadzą się kółka? Zobacz, gdzie je zamontować!

Kółka meblowe sprawdzają się nie tylko w krzesłach obrotowych, ale również w wielu innych meblach. W jakich warto je zamontować? Zobacz, jakie meble będą jeszcze bardziej funkcjonalne po zamontowaniu kółek i jak je do nich dobrać!

Dlaczego warto korzystać z mebli z kółkami?

Meble wyposażone w kółka mają wiele zalet. Są one przede wszystkim bardzo łatwe w przemieszczaniu, a także nie rysują wtedy powierzchni podczas ich przesuwania po podłodze.

 

Również mogą one wtedy pomóc w codziennych czynnościach w domu, na przykład podczas gotowania, sprzątania czy w pracy. Można wtedy szybko i wygodnie dosunąć je do konkretnego miejsca.

 

Dodatkowo kółka do mebli mogą spełniać również funkcję dekoracyjną, ponieważ uzupełnione nimi meble mogą uzyskać jeszcze ciekawszy wygląd i wpisać się w aranżację wnętrza.

 

W jakich meblach można zamontować kółka?

Kółka meblowe są akcesoriami o bardzo szerokim zastosowaniu, które mogą sprawdzić się w wielu pomieszczeniach, między innymi w salonie, sypialni, kuchni czy w pokoju dziecka. Do jakich mebli warto je zastosować?

 

Stolik kawowy

Obecnie bardzo popularne są stoliki kawowe wyposażone w kółka meblowe. Dotyczy to przede wszystkim stolików w modnym teraz stylu loftowym, czyli przemysłowym. Stosuje się wtedy kółka o industrialnym wyglądzie, zwykle dość duże, wykonane z metalu. Wiele ciekawych modeli można znaleźć w sklepie internetowym https://uchwytymeblowe24.pl.

 

Kontenerek przy biurku

Przechowywanie przy biurku będzie łatwiejsze wtedy, gdy do dyspozycji będzie miało się wtedy kontenrek na kółkach. Taki mebel może być przesuwany, dzięki czemu w razie potrzeby można szybko dostać się do jego wnętrza, a potem wsunąć go z powrotem pod biurko.

 

Fotele wypoczynkowe

Kiedyś bardzo popularne były fotele wypoczynkowe wyposażone w kółka. Teraz spotykane są one już rzadziej, ale można zdecydować się na zamontowanie w nich własnych kółek. Fotele wypoczynkowe wyposażone w kółka są bardzo proste w przesuwaniu, dlatego można wtedy łatwo i szybko zmienić ich miejsce ustawienia, na przykład wtedy, gdy przyjdą goście. Warto sprawdzić kółka do mebli uchwytymeblowe24.pl, gdzie znajduje się szeroka gama modeli.

 

Meble ogrodowe

Również popularne jest używanie kółek do mebli ogrodowych, na przykład wykonanych samodzielnie z palet drewnianych. Kółka pozwalają wtedy na proste przemieszczanie mebli na tarasie czy na balkonie.

 

Podnóżek

Bardzo przydatne będzie również wyposażenie w kółka podnóżka. Dzięki temu można prosto go przemieszczać.

 

Jak dobrać odpowiednie kółka meblowe?

Wybierając kółka do mebli, trzeba zastanowić się nad tym, jakie z nich sprawdzą się do konkretnego rodzaju wyposażenia. Kółka są oferowane w wielu wariantach, dlatego też można wtedy dobrać je indywidualnie zarówno pod kątem ich funkcjonalności i wymiarów, jak i estetyki.

 

Przy wyborze kółek trzeba przede wszystkim określić, jaką mają mieć one wysokość, co również będzie wpływało na podniesienie mebla. Wyższe kółka są lepiej widoczne, więc mogą one również dać lepszy efekt estetyczny.

 

Trzeba też uwzględnić sposób pracy kółek, które mogą by obrotowe albo mogą poruszać się tylko w przód oraz w tył. Kółka meblowe mogą być również wyposażone w praktyczny hamulec.

Udostępnij

O autorze