Jakie jest nastawienie Polaków do turystów z Indii?

Wybierając się do Polski w celach turystycznych, oprócz zaplanowania celów podróży, interesującym aspektem może być samo nastawienie Polaków do turystów z Indii. Polacy (wbrew niektórym przekonaniom) są bardzo gościnnym narodem i przyjmują turystów z otwartymi ramionami oraz uśmiechem na twarzy. Jednak są pewnie aspekty, które mogą sprawić, że nastawienie Polaków stanie się jeszcze bardziej pozytywne.

Warto nauczyć się kilku zwrotów po Polsku

Polacy mają świadomość, że ich język należy do jednego z najtrudniejszych na świecie. Opanowanie go do perfekcji jest bardzo trudne i nawet Polacy popełniają błędy gramatyczne i ortograficzne. Dlatego właśnie nauczenie się chociaż kilku zwrotów po polsku sprawi, że Polacy będą się cieszyć, że ktoś z zagranicy w ogóle próbuje mówić w ich języku. Takie nastawienie ma wiele narodów, jednak Polacy w szczególności doceniają starania obcokrajowców mówienia w ich języku. Są też bardzo wyrozumiali w przypadku popełniania błędów i chętnie uczą innych swojego języka.

Szacunek

Polacy posiadają ogromne poczucie przynależności do swojego kraju i tradycji. Bardzo dobrze znają historię swojego kraju i utożsamiają się z nim, są również narodem religijnym. Dlatego warto pamiętać o okazaniu należytego szacunku w miejscach świętych. Należy również znać podstawową historię kraju. Taka wiedza na pewno spotka się z ogromnym szacunkiem ze strony Polaków. Fenomenem tego narodu jest ogromna duma narodowa, Polacy nie znoszą przekręcania faktów historycznych i są bardzo wrażliwi w sferze polityczno-religijnej, dlatego tych tematów najlepiej unikać lub podchodzić do nich ze szczególną delikatnością.

Kobiety należy traktować, jak równe mężczyznom

Kobiety w Polsce mają takie same prawa, jak mężczyźni. Kobiety w Polsce pracują, utrzymują rodziny i nie są zazwyczaj przychylnie nastawione do “służenia” mężczyźnie. Aktualnie kobiety są postrzegane jako niemal samowystarczalne, chcą się samorealizować, rozwijać i wspinać się po szczeblach kariery zawodowej. Przyjeżdżając do Polski trzeba mieć to na uwadze i traktować kobiety, tak samo jak mężczyzn. W innym wypadku może dojść do niemiłego nieporozumienia. Szczególnie, że kobiety są bardzo świadome swoich praw.

Spokojne, wyważone zachowanie

Polacy są raczej spokojnym narodem, nie awanturują się, przestrzegają przepisów drogowych i nie zachowują się głośno. Dlatego spokojne zachowanie i uśmiech będą odbierane przez nich pozytywnie. Polacy zazwyczaj nie są zbyt wylewni w okazywaniu uczuć, dlatego również ten aspekt należy mieć na uwadze. Najbardziej popularnym przywitaniem, kiedy widzimy kogoś po raz pierwszy to uścisk dłoni. Podanie komuś ręki jest oznaką szacunku i zawsze będzie odbierane pozytywnie.

Polacy z założenia są pozytywnie nastawieni do turystów z Indii, należy jednak mieć na uwadze uwarunkowania kulturowe narodu. Polacy są gościnni i otwarci, większości zależy na tym, żeby być jak najlepiej postrzeganym przez turystów, dlatego pobyt w Polsce będzie miłym doświadczeniem i na pewno warto odwiedzić ten kraj.