Co ciekawego można zobaczyć na kaszubach? Gdzie warto się wybrać?

Śmiało można powiedzieć, że Kaszuby są taką oryginalną perełką Polski. Na ich terenie znajduje się wiele atrakcji, które przyciągają turystów z całego świata, którzy mają ochotę odpocząć od zgiełku wielkich miast, a dodatkowo zobaczyć coś naprawdę pięknego. To właśnie dlatego warto zorientować się, jakie miejsca szczególnie warto odwiedzić na Kaszubach oraz dlaczego.

Dlaczego Kaszuby cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Przede wszystkim wpływ na to ma ich położenie, a także rozległe tereny, które pełne są jezior, rzek oraz lasów. Wszystko to sprawia, iż Kaszuby stały się idealnym miejscem na wypoczynek oraz na aktywne spędzanie czasu. Wiele osób wybiera się w tamte regiony, aby odpocząć od codzienności oraz pędu, w jakim żyje się w dużych miastach. Na taki relaks można oczywiście przeznaczyć nawet tylko weekend, ale najdokładniej wykorzysta się uroki tego miejsca, jeśli przyjedzie się tutaj, chociaż na tydzień. Jest to optymalny czas na to, aby zobaczyć wszystkie miejsca warte szczególnego poznania, a także wyciszyć się i odpocząć na łonie natury. Miejsca takie, jak to, szybko pozwalają naładować akumulatory.

Co warto zobaczyć na Kaszubach?

Z całą pewnością lista atrakcyjnych miejsc jest niesamowicie długa, ale wspomnieć należy przynajmniej o tych najbardziej rozpoznawalnych, bez których pobyt na Kaszubach nie mógłby się odbyć! Na pierwszym miejscu na pewno znaleźć musiał się Słowiński Park Narodowy. Dlaczego jest on tak atrakcyjny również dla turystów z zagranicy? Przede wszystkim dlatego, iż jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. W samym parku narodowym znaleźć można kilka alternatywnych szlaków. Dobrym pomysłem będzie wybranie tych mniej uczęszczanych, które pozwolą wyciszyć się oraz poznać to miejsce z jeszcze innej perspektywy. Będzie to doskonała alternatywa dla turystów, którzy chcą wypocząć, a na szlaku nie spotkać zbyt wielu osób.

Ponadto sporym zainteresowaniem cieszy się skansen w Wdzydzach Kiszewskich. Jest to punkt obowiązkowy zwłaszcza dla przyjezdnych z Indii. Głównie dlatego, iż skanseny są typowo polskie i w innych miejscach świata trudno zobaczyć coś takiego. Odwiedziny w tym skansenie pozwolą na dokładniejsze poznanie kultury oraz historii tego miejsca, co finalnie przełoży się na jakość zwiedzania.

Jeśli ktoś planuje odwiedzać konkretne miasta, z całą pewnością powinien udać się do Chojnic, ponieważ znajduje się tam jedyna w swoim rodzaju, niezwykle klimatyczna starówka. Chojnice bardzo często wybierane są jako jedno z najbardziej oryginalnych, kaszubskich miasteczek. Na rynku można spróbować także lokalnych specjałów, co będzie bardzo atrakcyjne zwłaszcza dla turystów z zagranicy, którzy do tej pory nie mieli okazji próbować tradycyjnych wyrobów.

Na fanów parków narodowych czeka jeszcze jeden, a mianowicie “Bory Tucholskie”. Miejsce wręcz stworzone do długich spacerów i zachwycania się przepięknymi widokami, które, z całą pewnością pozwolą zrelaksować się i odpocząć od codziennych spraw oraz obowiązków. Jest to kolejny punkt obowiązkowy.