Zdrowie, Medycyna

Najwyższej jakości leczenie implantologiczne

Najwyższej jakości leczenie implantologiczne

Ubytki uzębienia, mogą powodować zawstydzenie oraz problemy zdrowotne. W takim przypadku, najlepiej sprawdzi się implantologia kraków.

Na jakiej zasadzie działa implant zęba?

Specjalny implant stomatologiczny, został stworzony w celu zastąpienia utraconego korzenia zęba. Co oznacza to w praktyce? W miejscu gdzie wcześniej znajdował się ząb, lekarz wszczepia dostosowany indywidualne do pacjenta implant. W sposób najlepszy zastępuje on widoczny ubytek, a także spełnia wszystkie funkcje zęba. Warto zaznaczyć, że implant nie odbiega wyglądem od zęba naturalnego. Wyglądają praktycznie tak samo, co pozwala na zachowanie naturalnie pięknego uśmiechu.

Z czego składa się implant?

Warto zaznaczyć, że implant składa się z trzech części, które pozwalają na jego prawidłowe funkcjonowanie. W skład profesjonalnego implantu stomatologicznego wchodzą części takie jak korona, łącznik oraz śruba. Każdy z implantów wykonywany jest z trwałego materiału jakim jest tytan. Materiał ten wyróżniają jego niesamowite właściwości – jest on niezwykle wytrzymały, przez co nadaje się do wykonywania implantów. Elementy wykorzystywane w leczeniu implantologicznym mają różną wielkość, szerokość oraz długość. Wszystko zależy to od indywidualnych potrzeb pacjenta, do których dostosowuje się implanty. Warto zaznaczyć, że implantologia krakówhttps://stomatologiaswiatkowska.pl/implanty-zebow-implantologia/– daje swoim pacjentom dożywotnią gwarancję założonych implantów.

Wskazania do specjalistycznego leczenia

Leczenie implantologiczne przeznaczone jest dla osób, które spełniają pewne wskazania. Wśród nich znajduje się między innymi brak jednego zęba, rozległe braki w uzębieniu bądź jego kompletny brak. Oprócz tego, leczenie zalecane jest osobom, które posiadają luki międzyzębowe obejmujące parę zębów bądź braki spowodowane niewykształceniem się zawiązków zębowych. Leczenie implantologiczne obejmuje również osoby, które borykają się z brakiem uzębienia, spowodowanym próchnicą, chorobami przyzębia bądź urazami mechanicznymi.

Braki uzębienia, które kwalifikują się do leczenia implantami, są spowodowane bardzo różnymi przyczynami. Warto zgłosić się do lekarza specjalisty, który oceni stan uzębienia oraz podejmie się odpowiedniego leczenia. Rozpoznanie, jest najważniejszym etapem każdego leczenia, dzięki któremu można przejść do następnych jego kroków. Warto pamiętać, że implantologia kraków przeprowadza zabiegi wpływające zarówno na stan zdrowia jak i dobre samopoczucie oraz komfort psychiczny pacjenta.

Dlaczego warto skorzystać z leczenia implantologicznego?

Ubytki zębów nie świadczy jedynie o braku komfortu i pewności siebie. Braki w uzębieniu mogą prowadzić do poważnych schorzeń, związanych z żuchwą i szczęką. Wskutek braku zęba bądź większej ich ilości, w obrębie szczęki zachodzą liczne zmiany. Może to doprowadzić nawet do zaniku kości. Warto również zaznaczyć, że ubytki uzębienie znaczne wpływają na pozostałe, zdrowe zęby. Są one znacznie obciążone i podatne na uszkodzenia. Wszczepienie implantów pozwala na zapobieganie licznych skutków ubocznych, jakie niosą za sobą braki w uzębieniu.

Udostępnij

O autorze