Dom, Ogród, Wnętrza

Moskitiera aluminiowa- ochrona przed nieproszonymi gośćmi

Moskitiera aluminiowa- ochrona przed nieproszonymi gośćmi

Lato, słońce, upały, relaks i… komary. No właśnie. Komary, meszki, muchy to zmora letnich dni. Wlatują do domu nieproszone i uprzykrzają życie domownikom. Latem chciało by się odpocząć w spokoju, kiedy nic nie bzyczy nad uchem, otworzyć okna i spać przy przyjemnym chłodniejszym powietrzu. W jaki sposób można zabezpieczyć dom przed nieproszonymi gośćmi jakimi są owady? Z pomocą przychodzi moskitiera.

Co to jest moskitiera?

Moskitiera jest to siatka zawieszona np. w drzwiach bądź oknach, której zadaniem jest ochrona przed przedostawaniem się do wnętrza owadów. Moskitiera powinna mieć na tyle gęste oczka, aby nawet małe owady nie mogły się przez nią przedostać, ale równocześnie musi zapewniać dopływ świeżego powietrza, umożliwiając jego cyrkulację, czyli równocześnie nie może być zbyt gęsto tkana. Dawniej moskitiery były robione nawet z firanek. Te jednak często chroniły tylko przed większymi owadami jak muchy, pszczoły, natomiast drobne meszki bez trudu przedostawały się przez zbyt duże oczka.

Rodzaje moskitier

Dzisiaj w sklepach można kupić wiele rodzajów moskitier. Wykonane są z różnych materiałów i mają różną postać. Najtańszą i jednocześnie najmniej trwałą jest moskitiera-siatka, którą samodzielnie przycina się na określony wymiar. Po przycięciu taką moskitierę mocuje się do okien przy pomocy rzepów montażowych. Wadą takiego rozwiązania jest to, że po jednym sezonie często taki materiał nie spełnia już swojej roli. Poprzez działanie promieni słonecznych oraz czynników atmosferycznych pojawiają się w materiale dziury, łatwo się rozdziera i niestety staje się już nieprzydatny. Ponadto rzepy, do których przyczepiona jest moskitiera pod wpływem słońca potrafią się rozklejać i szczelinami owady wpadają do wnętrza. Takie siatki na okno to tanie rozwiązanie, ale niezbyt trwałe. Jeśli ktoś szuka solidnego zabezpieczenia na lata to powinien rozważyć zamontowanie moskitier aluminiowych.

Moskitiera aluminiowa https://sklep.voppi.eu/kategoria/moskitiery/ jest to rodzaj moskitiery, która rozpięta jest pomiędzy lekką i trwałą aluminiową ramą. Aluminium jest wytrzymałym materiałem, odpornym na korozje. Moskitiera aluminiowa montowana jest bezinwazyjnie do kwatery okiennej przy pomocy haczyków. Do wyboru są moskitiery w ramkach o kolorach, najczęściej białych i brązowych.

Jeśli chodzi o samą siatkę jest to często wytrzymałe włókno szklane. Powlekane jest ono za pomocą PCV. Taka siatka jest dobrze napięta, sztywna i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Siatka również jest do wyboru w kolorze czarnym bądź szarym.

Co w przypadku drzwi balkonowych?

Jeśli chodzi o zabezpieczenie drzwi balkonowych to stosuje są do nich również moskitiery tyle, że jest inny system montażu. Moskitiera aluminiowa na drzwi balkonowe może być w systemie przesuwnym bądź na zawiasach przykręcanych do ościeżnic drzwi.

Jeśli ktoś potrzebuje solidnej ochrony przed owadami na długi czas, bez konieczności co sezonowej wymiany siatek w oknach wówczas powinien zdecydować się na moskitiery aluminiowe. To z pewnością dobre rozwiązanie na długi czas.

Udostępnij

O autorze