Edukacja, Nauka

Jak kupić tanie książki? 5 porad dla oszczędnych!

Jak kupić tanie książki? 5 porad dla oszczędnych!

Książki bywają drogie, ale są sposoby, by zaoszczędzić na ich zakupie. Poznaj 5 porad, które pomogą Ci w zakupieniu ich bez przepłacania!

Niezależnie od tego, czy chodzi o bestsellery ulubionego autora, podręczniki szkolne czy książki branżowe przeznaczone do pracy, ich zakupienie może być związane ze sporym wydatkiem. Warto więc wiedzieć, gdzie można znaleźć tanie książki, aby zaoszczędzić na ich zakupie.

 

Kupuj w księgarniach internetowych

Najlepszym sposobem, by zakupić tanie książki, jest złożenie na nie zamówienia w księgarni internetowej. To właśnie te księgarnie mogą zaoferować wiele publikacji w cenach niższych niż okładkowe – nawet o kilkadziesiąt procent.

 

Księgarnie internetowe mają tak niskie ceny, ponieważ nie muszą prowadzić własnych stacjonarnych placówek i wydawać sporych sum na ich utrzymanie. To powoduje, że mogą one zaoferować swoim klientom znacznie niższe ceny niż popularne księgarnie sieciowe oraz inne księgarnie stacjonarne.

 

Poluj na zniżki, promocje i kody rabatowe

Aby zaoszczędzić na książkach, warto też korzystać przy ich zakupie z różnych sposobów na niższe ceny, na przykład ze zniżek, promocji i kodów rabatowych. Wtedy można zapłacić za potrzebne pozycje mniej, a także otrzymać dodatkowe bonusy, na przykład gratisową dostawę lub gadżety.

 

Najłatwiej można zakupić wtedy tanie książki przez internet. Warto zapisać się do newslettera księgarni, by być na bieżąco z ich promocjami. Okazyjne oferty często można wyszukać też przez media społecznościowe.

 

Porównuj ceny książek

Dodatkowym atutem kupowania książek online jest możliwość łatwego porównania ze sobą różnych ofert w wielu sklepach. W ten sposób można łatwo wybrać ten, który zapewnia najniższe ceny i dzięki temu pozwala na największe oszczędności.

 

Ceny można także porównywać w sklepach stacjonarnych, ale w tym przypadku trzeba poświęcić na ten cel więcej czasu. Wobec tego tanie książki online znów wygrywają z księgarniami stacjonarnymi.

 

Warto pamiętać o tym, by przy porównywaniu kosztów zobaczyć, jaka jest cena wysyłki książek. Wiele księgarni oferuje darmową dostawę od wskazanej kwoty, na przykład 199 złotych. Wybrane księgarnie pozwalają również na darmowy odbiór osobisty w swoich placówkach.

 

Sprawdzaj sklepy z tanią książką, outlety

Na uwagę osób, które chcą kupować tanie książki, zasługują również sklepy, które specjalizują się w ich sprzedaży. Takie sklepy działają obecnie zarówno stacjonarnie, jak i online. Wśród nich znajdują się również outlety z książkami.

 

Atutem tych sklepów są bardzo atrakcyjne ceny, ponieważ publikacje są w nich przecenione nawet o ponad 50%. Z drugiej strony trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze można znaleźć w nich wszystkie poszukiwane książki.

 

Sprawdzaj oferty używanych książek

Aby zaoszczędzić na zakupie książek, warto również sprawdzać te używane. Obecnie można łatwo znaleźć je w wielu miejscach, na przykład na portalach ogłoszeniowych, aukcyjnych, w mediach społecznościowych na grupach poświęconych książkom.

 

Gdy lubisz tanie książki, masz więc sporo metod na to, aby zaopatrzyć się w nie w niskich cenach!

Udostępnij

O autorze