Zdrowie, Medycyna

Depilacja laserowa nóg – zobacz zalety, efekty i ceny!

Depilacja laserowa nóg – zobacz zalety, efekty i ceny!

Marzysz o tym, by Twoje nogi były aksamitnie gładkie bez spędzania czasu na ich goleniu i woskowaniu? Zapisz się na depilację laserową!

Włoski z ciała można usuwać za pomocą różnych metod. Wśród nich znajduje się również depilacja laserowa Kraków to tylko jedno z miast, gdzie można z niej skorzystać. Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej nóg? Zobacz najważniejsze informacje o tej metodzie usuwania owłosienia, jej zaletach i cenach.

Czym jest depilacja laserem?

Urządzenia laserowe już od lat stosowane są w medycynie estetycznej. Teraz często wykorzystuje się je w celu usuwania niechcianego owłosienia.

Zabieg polegający na depilacji laserowej polega na punktowym zniszczeniu struktur tworzących włoski, czyli ich mieszków włosowych. Następuje to na skutek naświetlania ich światłem lasera, co prowadzi do powstania miejscowej wysokiej temperatury oraz uszkodzenia mieszka. W efekcie nie może on już produkować włosków.

Za pomocą zabiegu depilacji laserowej można bardzo skutecznie usuwać włoski z różnych miejsc na całym ciele. Najczęściej metoda ta używana jest w celu usuwania włosków z nóg – ud, kolan i łydek.

 

Depilacja laserowa nóg – zalety

Do najważniejszych zalet przeprowadzenia zabiegu depilacji laserowej nóg zaliczane są:

  • aksamitna gładkość skóry
  • trwałość zabiegu – u wielu osób daje on efekty na zawsze
  • brak podrażnień na skutek częstego golenia czy woskowania
  • oszczędność czasu na usuwaniu włosków

Te zalety powodują, że depilacja laserowa jest obecnie uznawana za najskuteczniejszy sposób usuwania niechcianych włosków.

Jak przebiega depilacja laserowa nóg?

Zabieg przeprowadzany jest po wstępnej konsultacji ze specjalistą. W trakcie konsultacji wyklucza się ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i wykonuje się próbę laserową, by zobaczyć, jak skóra będzie reagować na laser.

Laserowe depilowanie nóg polega na przykładaniu do ich skóry urządzenia laserowego, które niszczy mieszki włosowe. Sam zabieg w przypadku nóg jest dość długi i trwa zwykle powyżej godziny.

Należy pamiętać o tym, że depilacja laserowa musi być wykonana w serii dla optymalnych efektów. Zwykle zaleca się od 3 do 6 zabiegów.

Jaka jest cena depilacji laserowej nóg?

Gdy chodzi o zabieg jak depilacja laserowa Kraków ma ceny na poziomie od około 400 do 700 złotych za jeden zabieg depilacji nóg. Wiele gabinetów oferuje również specjalne promocje, które pozwalają na zaoszczędzenie na zabiegu.

Z aktualnymi cennikami zabiegu depilacji laserowej można zapoznać się w internecie.

Udostępnij

O autorze