Biznes, Firma, E-biznes

Agregaty do tynkowania – tynkuj maszynowo!

Agregaty do tynkowania – tynkuj maszynowo!

Tynkowanie maszynowe jest rodzajem prac pozwalających na nakładanie tynków za pomocą przeznaczonych do tego celu maszyn – agregatów tynkarskich. Jakie tynki można nakładać maszynowo? Dlaczego warto zdecydować się na taką technikę?

Na czym polega praca agregatu tynkarskiego?

Agregaty tynkarskie są urządzeniami pozwalającymi na przygotowanie mieszanki oraz podanie jej pod ciśnieniem na podłoże, na przykład na ściany, sufity budynku.

Agregat zbudowany jest z kilku zasadniczych elementów, a dokładnie zaliczają się do nich pojemnik na materiał, który współpracuje z pompą i wężem doprowadzającym wodę, pompa tłocząca współpracująca z wężem oraz lanca i pistolet, które służą do bezpośredniego nakładania materiału na podłoże.

Agregaty przeznaczone do tynkowania, w tym agregaty tynkarskie Małek – popularnego polskiego producenta, oferowane są w wielu wariantach do wyboru, dlatego też można dopasować je wtedy specjalnie do rodzaju prowadzonych prac, oczekiwanej wydajności urządzenia.

Agregaty tynkarskie – do czego służą?

Za pomocą agregatów tynkarskich można również prowadzić prace związane z tynkowaniem maszynowym.

Tynki maszynowe są różnymi typami tynków, które używane są podczas prac budowlanych we wnętrzach i na zewnątrz. Tym, co je łączy, jest nakładanie za pomocą maszyny.

Za pomocą agregatów tynkarskich można nakładać tynki wielu typów, na przykład jak tynki cementowe, wapienne, cementowo-wapienne, tynki gipsowe, gipsowo-wapienne, ale też tynki o innych właściwościach, na przykład tłumiące, ogniochronne, dekoracyjne.

Tynkowanie nie jest jednak jedynym typem prac, w których pomagają agregaty. Za ich pomocą można również wykonywać innego rodzaju roboty, na przykład w ramach murowania, prowadzenia wylewek czy wykończenia powierzchni.

Za pomocą agregatów jak agregaty tynkarskie Małek można między innymi wykonywać prace z materiałami jak:

 • masy szpachlowe
 • gładzie
 • wylewki anhydrytowe
 • kleje, zaprawy klejowe
 • zaprawy zbrojeniowe
 • zaprawy murarskie
 • zaprawy szczelinowe
 • masy bitumiczne
 • masy poliuretanowe

Dzięki agregatom można też pracować z materiałami gotowymi, które nie wymagają dodatkowego mieszania ich z wodą.

Dlaczego warto korzystać z agregatu tynkarskiego?

Używanie agregatów tynkarskich związane jest z licznymi korzyściami, dlatego dzisiaj są one obecne w wielu firmach świadczących usługi budowlano-wykończeniowe.

Do najważniejszych zalet związanych z używaniem agregatów tynkarskich zaliczane są przede wszystkim:

 • znaczne przyspieszenie prowadzonych prac – można zakończyć je znacznie prędzej niż w przypadku ręcznie wykonywanych robót
 • zwiększenie jakości wykonanych robót – nakładanie materiałów za pomocą agregatu powoduje, że mogą one wyróżniać się wyższą jakością, dlatego też przekłada się to również na większe zadowolenie klientów
 • dostęp do dodatkowych zleceń dla firmy – firmy wykorzystujące agregaty mogą pozyskiwać wtedy nowych klientów, którym zależy na szybkim i efektywnym wykonywaniu robót
 • zmniejszenie kosztów – przyspieszenie robót i zwiększenie ich wydajności powoduje, że firmy korzystające z agregatów tynkarskich mogą zredukować swoje koszty, co przekłada się też na niższe wydatki za wykonanie robót dla klienta

Prace z użyciem agregatów tynkarskich – gdzie je zamówić?

Aktualnie prace prowadzone z użyciem agregatów są bardzo popularne i oferuje je wiele firm. Z ich dokładną ofertą można również łatwo zapoznać się w internecie i porównać ze sobą świadczone przez nie usługi.

Gdy zatem liczy się wysoka efektywność prowadzonych robót oraz ich niskie koszty, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firm oferujących usługi tynkowania maszynowego.

 

Udostępnij

O autorze