Szczyrk – pomysł na ferie

Szczyrk z całą pewnością będzie odpowiedni na wypoczynek. Twoja pociecha będzie się tu czuła jak w raju. Tutaj swoje miejsce znajdzie każdy młody sportowiec i nie tylko. W Szczyrku czeka na nas mnóstwo fascynujących atrakcji. Możemy wjechać kolejką na sam szczyt, podziwiając piękne krajobrazy i wdychając górskie, świeże powietrze. Możemy przejść się ścieżką spacerową, dostosowaną dla każdego. Jeśli chcemy poczuć zastrzyk adrenaliny, możemy pokusić się o lot paralotnią, która zapewni nam niezapomniane przeżycia. Fascynaci jazdy konnej mogą odwiedzić pobliską stadninę, a rowerzyści skorzystać z jednej ze świetnie zbudowanych i przygotowanych tras rowerowych, dostosowanych do różnego poziomu zaawansowania.

Na uwagę zasługuje fakt, że w Szczyrku działa Centralny Ośrodek Sportu i Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. To miasto sportowców – tutaj młodzi kandydaci na olimpijskie zwycięstwo ostro trenują swoją formę i technikę. Przy ośrodku działa pływalnia oraz wiele boisk, kortów tenisowych. Każdy amator sportu znajdzie miejsce dla siebie. Jeżeli mamy trochę czasu, możemy wybrać się na któryś ze szlaków turystycznych, prowadzących na szczyty. Szlaki również zróżnicowane są stopniem trudności. Możemy też wybrać się na wycieczkę po pobliskich jaskiniach Beskidu. Niesamowite przeżycia są tam gwarantowane. No i najważniejsze – noclegi (zobacz odnośnik). Szczyrk wyróżnia się tym, że jego baza noclegowa jest tak rozwinięta, że każdy, bez względu na swoje preferencje, z całą pewnością coś dla siebie znajdzie. Hotel, pensjonat, schronisko, a może domek? Nie ma problemu. Wszystko za niską cenę i blisko do największych atrakcji regionu.

Szczyrk jest przede wszystkim miastem sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Jednak miejsce dla siebie znajdzie tutaj każdy. Niepowtarzalny klimat pobliskich gór i świeże powietrze pozwalają wypocząć, odprężyć się i wrócić do swoich codziennych obowiązków, z nową siłą i energią. Z całą pewnością Szczyrk jest miastem godnym zainteresowania, ma wiele do zaoferowania turystom i przyjezdnym w każdym wieku, a jego wybór przy planowaniu zimowych czy wakacyjnych wyjazdów będzie strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *