Sianożęty dobre na bierny i aktywny wypoczynek

Sianożęty, jak na małą nadmorską osadę, oferują całą moc atrakcji. Turyści znajdą tu doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku. Dogodne położenie miejscowości sprzyja też biernemu wypoczynkowi na długiej piaszczystej plaży.

Niewątpliwym atutem miejscowości jest jej położenie. Sianożęty znajdują się bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim. Zapomnieć można o długich wędrówkach przez wydmy i sosnowe lasy. W Sianożętach wolne miejsca noclegowe w atrakcyjnej cenie znajdziemy niemal nad samą plażą. Ośrodki wypoczynkowe, pola campingowe oraz domki letniskowe są zaledwie kilka metrów od niej. Główna ulica biegnie równolegle do brzegu, w odległości zaledwie 400 m. Baza noclegowa składa się głównie z nowych obiektów, wybudowanych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Można tu znaleźć noclegi gwarantujące prywatność i ciszę. Większość ośrodków wczasowych dysponuje doskonałym zapleczem rekreacyjnym. Dzieci mogą czas spędzać na placach zabaw bądź boiskach do gry w piłkę nożną oraz siatkówkę. Dorośli wieczory mogą z kolei spędzać przy ognisku. Na terenie miejscowości funkcjonuje również dyskoteka, kilka pubów oraz punktów gastronomicznych, oferujących smaczne dania domowe.

W Sianożętach mamy doskonałą okazję do nauki jazdy konnej. We wsi znajdują się aż dwie stadniny. Można jazdy na wierzchowcu nauczyć się od podstaw pod okiem instruktora, można również podszkolić już swoje umiejętności. Niezapomnianym przeżyciem będą na pewno konne przejażdżki wzdłuż plaży o wschodzie słońca. Liczne leśne trakty i drogi wiodące przez łąki i pola, idealnie nadają się do takich wycieczek.

Narzekać nie mogą również wędkarze. W Sianożętach zbudowano specjalny pomost. Jeszcze większych przeżyć dostarczy łowienie ryb na otwartym morzu. Jest to możliwe jeśli wybierzemy się na połów kutrem rybackim bądź jachtem. W kilku ośrodkach wczasowych jak również gospodarstwach agroturystycznych, istnieje możliwość wynajmu łodzi i wypłynięcia na połów na szerokie wody Bałtyku.

Wśród interesujących obiektów wartych odwiedzenia, wymienić można z całą pewnością Skansen Chleba. Znajduje się on przy ulicy Kołobrzeskiej 9. W budynku stylizowanym na drewniany dworek można zasmakować prawdziwego chleba wypiekanego w tradycyjnym chłopskim piecu. Chleb można wypiec samodzielnie.

Czysta i szeroka plaża, wspaniała okolica oraz wzburzony Bałtyk – czego chcieć więcej? Do tego przystępne ceny noclegów i cała moc atrakcji. Wypoczynek w Sianożętach może być niezapomnianą przygodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *