Różne sposoby spędzania czasu w nadmorskim Chłapowie

Plaże bez kamieni z bardzo jasnym piaskiem, leżące u stóp klifu – wbrew pozorom to nie opis jednej z dzikich plaż, lecz miejsca w Chłapowie – miejscowości leżącej nad Morzem Bałtyckim nieopodal znanego wszystkim Władysławowa. Urokliwe plaże to jednak nie jedyna przyczyna, dla której turyści pojawiają się w tej niedużej, lecz wyjątkowo malowniczej miejscowości. Na ciągle rosnącą popularność Chłapowa wpływa także dziewicza przyroda oraz bliskość ciekawych miejsc, do których chętnie wybierają się wypoczywający tam wczasowicze.

Chłapowo – atrakcje

Pobyt w Chłapowie większość turystów zaczyna od zejścia na szeroką plażę. Większą popularnością cieszy się jej wschodnia część, w której nie brakuje różnorodnych rozrywek, na przykład takich jak możliwość przejechania się wodnym skuterem. W sezonie letnim pojawiają się także inne atrakcje. Zachodnia część plaży często wybierana jest na miejsce spacerów, bo kierując się cały czas prosto można dotrzeć do latarni morskiej w Rozewiu- Wikipedia (latarnia morska). Ma ona prawie 33 metry wysokości i jest udostępniona do zwiedzania, z czego chętnie korzystają wczasowicze, chcący podziwiać piękną okolicę ze szczytu tej wysokiej wieży. Co ciekawe latarnia nosi imię Stefana Żeromskiego, a to za sprawą historii opowiadanej przez jednego z latarników. Według niej powieść Żeromskiego „Wiatr od morza” powstawała właśnie w latarni (co jest nieprawdą, lecz pisarz rzeczywiście latarnię odwiedził).

Osoby lubiące mocne wrażenia, będąc w Chłapowie powinny zdecydować się na lot paralotnią. Stromy klif pozwala na energiczne wystartowanie, zatem lato jest okresem, kiedy właściwie codziennie można oglądać paralotniarzy. Turyści ceniący sobie trochę spokojniejszą formę wypoczynku powinni wybrać się do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, w którym zobaczyć można rzadkie okazy roślin jak na przykład rokitnik zwyczajny czy jałowiec. Warto wybrać się również do Wąwozu Chłapowskiego, w którym dzięki dzikiej przyrodzie i pięknym widokom można się wspaniale odprężyć. Chłapowo jest miejscem, w którym baza noclegowa jest naprawdę duża – Meteor (noclegi i hotele). Przebywający tam turyści mają możliwość zatrzymania się w różnych obiektach, dostosowanych do ich upodobań oraz różnych możliwości finansowych. Wczasowicze mogą znaleźć noclegi w Chłapowie w prywatnych domach, ale również w pensjonatach czy ośrodkach wczasowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *