Radomskie Air Show – atrakcja na skale krajową

Nie można powiedzieć, żeby Radom był miastem lotniczym. Chociaż ostatnimi czasy trochę mu bliżej do takiego miana z racji powstałego tu portu lotniczego „Home”. To z jaką częstotliwością jest on użytkowany jest już osobną kwestią. Jeżeli jednak zyskuje baza noclegowa i usługi turystyczne miasta to znaczy, że jednak kogoś to lotnisko przyjmuje i odprawia. Hotele (wpisz w wyszukiwarkę: noclegi i dodaj: w Radomiu) zaliczają większe obroty, co prawda nie jakieś ogromne ale zawsze. Do tego dochodzą liczne imprezy związane z lotnictwem. Jedną z takich imprez jest Radomskie Air Show, które odbywa się na lotnisku wojskowym.

Pierwsze pokazy lotnicze miały miejsce w 2000 roku. Odbywały się przez kolejne 3 lata i miały bardzo dużą oglądalność. Jednak ze względów finansowych i logistycznych obecnie niemożliwe jest urządzanie imprezy co roku, dlatego też przerzucono się na cykl co dwa lata. Organizatorami tego wydarzenia jest oczywiście miasto Radom oraz Dowództwo Sił Powietrznych i Aeroklub Polski. Patronat nad imprezą sprawuje również prezydent. Jednak w tych przypadkach wkład finansowy jest znikomy w porównaniu ze środkami jakie przekazują prywatni sponsorzy oraz sami entuzjaści pokazów tego sportu.

Impreza Air Show w Radomiu to nie tylko pokazy lotnicze. To również coś bardziej przyziemnego, coś czego możemy dotknąć i doświadczyć. Są tu bowiem wystawy sprzętu lotniczego i maszyn latających przeróżnych firm, swego rodzaju targi. Jest to świetna okazja dla firm produkcyjnych, aby wypromować się lub nawet podpisać umowę sprzedaży jeżeli trafi się ktoś zdecydowany na zakup. Pokazy składają się głównie z akrobatyki w powietrzu oraz pokazywania mocy, szybkości i zwrotności maszyn oraz wszelkiej maści nowinek technicznych. Są również pokazywane samoloty zabytkowe oraz sprzęt użytkowany kilkadziesiąt lat temu. Świetna atrakcja dla dzieci, które fascynują się zaawansowaną technologią i chłoną te widoki. Pokazy mają na celu promocję lotnictwa jak zawodu cywilnego lub wojskowego raz prezentacji i reklamy samego sprzętu. Nic nie działa lepiej jako reklama niż prezentacja w naturalnych warunkach i pokazanie wszelkich zalet na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *