Piesze i rowerowe wycieczki po Unieściu i Mielnie

Przybywa się do nadmorskich miast i miasteczek głównie ze względu na możliwość kąpieli i wylegiwania się na plaży. Nawet jednak największa przyjemność potrafi się znudzić. Wtedy patrzy się przychylniejszym okiem na inne oferowane przez nie możliwości wypoczynku.
Kto po kilku dniach wypoczywania na plaży zacznie myśleć o jakimś bardziej aktywnym wypoczynku, to będąc w Unieściu i w Mielnie ma na to wiele możliwości. Unieście kiedyś było częścią Mielna. Teraz jest miastem odrębnym. Jednak, kiedy myśli się o różnych atrakcjach, to zwykle patrząc na oba te miasta razem. Także wakacyjne noclegi Unieście oraz Mielno oferują współpracując ze sobą.

Przez jedno i drugie przebiega czerwony szlak pieszy i to wędrówka nim to pierwszy godny polecenia sposób na aktywny wypoczynek. To będzie bardzo wyciszająca i przyjemna wędrówka, ponieważ obejmuje tereny nadmorskie. Zapach morza, świeże powietrze i przyjemność, jaką daje spacerowanie powinny zachęcić do takiego dłuższego spaceru. Wylegując się na plaży, dostarczyło się do swojego organizmu mnóstwo zapasów witaminy D, a teraz można jeszcze spacerując zadbać o swoją kondycję. Oczywiście kąpiele, jak i różne sporty wodne też w tym pomogą.

O kondycję można także zadbać dzięki szlakom rowerowym. Można wybrać tereny nadmorskie albo wybrać szlak niebieski, który biegnie niedaleko pałaców. Ta druga możliwość bardziej przypadnie do gustu osobom fascynującym się tego typu budowlami. Oba szlaki warte są zobaczenia, więc jeśli tylko czas na to pozwoli, warto przejechać się jednym i drugim. Tutejsza baza noclegowa to nie są drogie miejsca, więc można się zatrzymać na dłużej. Jeśli oczekuje się bardzo wysokich wręcz standardów, to byłoby to drożej, ale nie każdemu na wakacjach potrzebny jest luksus. Wiele osób woli pomieszkać gdzieś na normalnym poziomie, takim jak i w domu, ale za to dłużej pobyć. Dzięki temu można lepiej poznać dane miejsce i bardziej wypocząć.
Wyruszając w trasę, czy to pieszą, czy rowerową, doskonale pozna się nie tylko Unieście, ale i całą okolicę. Pozostaną miłe wspomnienia, a może i zdjęcia, jeśli uzna się, że trzeba coś zachować nie tylko w pamięci. Lepsza kondycja i doskonałe samopoczucie, jak to zawsze po wysiłku fizycznym, to kolejne korzyści. Kto dawno nie spacerował, zanim ruszy w trasę, powinien pospacerować trochę na krótszym dystansie. Organizm musi się przyzwyczaić do wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *