Piękne i rozległe Kaszuby

Kaszuby jest to region kulturowy w Polsce, występujący na pomorzu gdańskim. Ludność zamieszkująca te tereny bardzo mocno utożsamiający się z tutejszą kulturą jak i kulturą Polską. Szacuje się że ilość Kaszubów w naszym kraju wynosi około 228 000 osób, do tego należy doliczyć oczywiście osoby będące na emigracji np. w Kanadzie. Obszar ten zaczyna się już od terenów Trójmiasta przez Mierzeje Helską (https://pl.wikipedia.org/wiki/Mierzeja_Helska), a ciągnie się dalej na południowy zachód do wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Ciekawszymi miejscowościami jakie mają nam do zaoferowania Kaszuby są np. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Szymbark.

O ile każdy zna Trójmiasto i wie że warto tam pojechać to miejscowość Szymbark mało mówi ludziom przyjezdnym tutaj. W tym miasteczku znajduje się ośrodek promocji regionu zawierający w sobie wiele atrakcji, będących częścią historii tego miejsca. Znajduje się tutaj stary bunkier wykorzystywany w okresie II wojny światowej.  Podczas wycieczek inicjowane są naloty, poprzez zgaszenie świateł i uruchomienie nagrań, dzięki którym możemy poczuć się jak prawdziwi partyzanci. Sławną osobą która była w Szymbarku i pozostawiła tam swoje ślady jest Lech Wałęsa, który był tutaj podczas przycinania najdłuższej deski na świecie.

Kaszuby jako region są bardzo piękne i pełne ciekawych miejsc. Najpopularniejszymi z nich są głównie miejscowości nadmorskie, które cieszą się każdego roku oblężeniem turystów. Przykładem miasta, które występuje na Kaszubach jest chociaż by Sopot, który bez względu na ilość turystów zawsze jest pełny gości w okresie letnim, ze względu na pewnego rodzaju prestiż. Baza noclegowa miejscowości na Kaszubach jest bardzo rozwinięta i daje możliwość noclegu tysiącom gości, którzy odwiedzają ten region każdego roku. Koszt miejsca noclegowego wynosi 30 zł za dobę i jest to jedna z najmniejszych cen. Podczas wyjazdu na powinniśmy się zaopatrzyć w materiały, które pomogą nam zwiedzić te tereny. Przed przyjazdem do tej miejscowości powinniśmy zarezerwować wygodne lokum (), dzięki czemu będziemy mieli pewność, że przyjeżdżając będziemy mieli gdzie przenocować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *