Lubelszczyzna zaprasza do Okuninki

Okuninka jest miejscowością o charakterze turystycznym, która znajduje się na wschodzie Polski, nad jeziorem Białym. Nazwa tej popularnej wśród wczasowiczów miejscowości najprawdopodobniej pochodzi od żyjących w niedalekiej okolicy okoni. W sezonie letnim do Okuninki przyjeżdża bardzo wielu wczasowiczów, szukających w jeziorze ochłody od lejącego się z nieba żaru. Zwłaszcza podczas wakacyjnych weekendów większość kwater turystycznych jest zapełniona. Baza noclegowa w miejscowości jest doskonale rozwinięta i można tu znaleźć zarówno hotele o dosyć wysokim standardzie jak i campingi, które okres swojej świetności przeżywały kilka dekad temu. Jednak przy ładnej pogodzie nie tylko wszelkie pokoje w hotelach i na kwaterach prywatnych są zajęte, ale ciężko również znaleźć miejsce w domku campingowym. Wybierając się więc nad Jezioro Białe, warto wcześniej zapoznać się z ofertą wypoczynkową dostępną na stronach internetowych i odpowiednio wcześniej zarezerwować pobyt (). Większość obiektów posiada własne wizytówki w sieci, które można znaleźć pod hasłem: “noclegi Okuninka”.

Okuninka daje wczasowiczom wiele różnorodnych możliwości spędzenia wolnego czasu. Najwięcej turystów wybiera odpoczynek na piaszczystych plażach oraz kąpiel w jeziorze. Warto jednak zapoznać się również z innymi formami wypoczynku dostępnymi w najbliższej okolicy. Nad samym jeziorem działa kilka wypożyczalni sprzętu pływającego, w których za niewielką opłatą dostępne są rowerki wodne oraz kajaki. Polesie to także rozlewisko dwóch dużych rzek – Wieprza oraz Bugu, na których można zorganizować spływy kajakowe.

Miłośnicy dziewiczej przyrody koniecznie powinni wybrać się na wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Poleski_Park_Narodowy). W położonej nieopodal Okuninki Włodawie, co roku odbywa się festiwal Poleskie Lato z Folklorem. Podczas każdej edycji festiwalu, który nieprzerwanie odbywa się od 1991 roku, w miejskim amfiteatrze mogącym pomieścić dwutysięczną widownię gości około dziesięciu zespołów folklorystycznych, przyjeżdżających na występy niekiedy z najodleglejszych zakątków świata. Głównym celem festiwalu jest zapoznawanie szerokiej widowni z folklorem oraz integracja środowisk folklorystycznych między sobą. Osoby, które nie mogą osobiście wziąć udziału w festiwalu, mają możliwość śledzenia relacji z wydarzeń w lubelskich mediach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *