Krótko o Kamieniu Pomorskim

Kamień Pomorski leży w obrębie województwa zachodniopomorskiego, całkiem blisko Międzywodzia, o którym pisaliśmy wam ostatnio. Należy do jednych z najładniejszych miast, które z pewnością warto zobaczyć.

Miejscowość posiada bogatą historię, którą warto poznać przed przyjazdem w te strony. Już w IX wieku bowiem istniała tu osada rybacka i portowa, która zamieszkana została przez plemię słowiańskie Wolinian. Wiek XI był dla okolicy pomyślny – gród rozrósł się do dużych rozmiarów, mieściła się tu siedziba książąt zachodniopomorskich. Miasto (prawa miejskie otrzymało w 1274 roku) było pod panowaniem Szwecji, Brandenburgii i Prus, dopiero w 1945 roku trafia do Polski.

Budowlą, którą trzeba zobaczyć w tej miejscowości jest gotycki Pałac Biskupi, pochodzący z przełomu XIII i XIV wieku. Posiadana on widoczne cechy charakterystyczne. Należą do nich: szczyt renesansowy, znajdujący się od strony północnej, wykusz na zachodniej ścianie bocznej, pochodzący z XVI wieku, a także trójbiegowa klatka schodowa, która znajduje się wewnątrz budynku. Gdy odbudowano pałac po zniszczeniach, które nastąpiły w wyniku II wojny światowej, została tam urządzona biblioteka. Muzeum Historii Ziemi Kamińskiej mieści się w części Pałacu Biskupiego. Zaplecze noclegowe w Kamieniu Pomorskim jest świetnie przygotowane na przyjęcie turystów. Znaleźć tu można liczne hotele, hostele czy pensjonaty. Każdy turysta może wybrać odpowiednie miejsce do spania i cieszyć się tym magicznym miejscem długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *