Gastronomia w Jastrzębiej Górze

Spędzając wakacje w promieniach słonecznych nadmorskich miejscowości, po wyczerpującym poranku spędzonym w wodzie, nasze żołądki domagają się strawy. Najlepiej, gdy jedzenie wpisuje się w klimat miejsca, w którym aktualnie jesteśmy. Co jemy nad morzem? Ryby oczywiście – wędzone, smażone, pieczone, ważne żeby były świeże. Hitem wśród restauracji serwujących owoce morza jest dorsz po kaszubsku. Jeśli nasz urlop postanowiliśmy spędzić w Jastrzębiej Górze, problem z odszukaniem dobrej restauracji mamy z głowy, bo takie można znaleźć przy każdej ulicy kurortu. Ta zlokalizowana w województwie pomorskim miejscowość, jest doskonale zorganizowana pod kątem gastronomicznym. Turyści nie mogą narzekać na brak miejsc do spożycia wymarzonej ryby. Bardzo często w pensjonatach, w których wynajmujemy pokoje znajduje się również zaplecze gastronomiczne, wówczas poszukiwania ulubionego miejsca mamy z głowy.

Jeśli jednak nie mamy takich udogodnień, a nie chcemy marnować czasu na samodzielne przygotowywanie posiłku, najlepiej zapytać stałych mieszkańców miasta, gdzie można smacznie i niedrogo się stołować. Oczywiście wyjściem z sytuacji może być zakup świeżej ryby, często prosto z kutra, jednak o ile więcej radości z jedzenia mamy, gdy jest ono przygotowywane specjalnie dla nas przez zawodowego kucharza. Na wyróżnienie w tym miejscu zasługuje restauracja „Papaj”, znajdująca się przy ulicy Kaszubskiej. Cieszy się ona dużym powodzeniem i nienaganną opinią. Duży wybór dań obiadowych po przystępnych cenach, sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie i wyjdzie z jej progów najedzony. Turyści chwalą sobie również wędzarnię „Przypiecek” oraz restaurację „ Kredens”, w której oprócz kuchni powala wystrój. Ważną wskazówką przy poszukiwaniach dobrej restauracji, jest zwrócenie uwagi, gdzie gości jest najwięcej. Fakt popularności nie bierze się z znikąd, przecież tam, gdzie jest pełna sala musi być dobre jedzenie. Unikajmy natomiast knajp pustych, to też o czymś świadczy. Dobra restauracja to nie tylko jedzenie, ale wyśmienita obsługa i domowy klimat. Do takich miejsc chce się wracać. Nie wybierajmy też miejsc, które są najbliżej naszego ośrodka wypoczynkowego, to może być zgubna praktyka, chyba że mamy pewność o dobrej jakości podawanych tam potraw. Kierując się tymi zasadami możemy być pewni, że dobrze trafimy, a z wakacji wrócimy zadowoleni, może w domu będziemy nawet próbowali odtworzyć dania kaszubskie, które dobrze przyrządzone są bardzo smakowite.

Noclegi w Jastrzębiej Górze są doskonale przygotowane. Można wybierać między hotelami, hostelami, pensjonatami czy kwaterami prywatnymi. Każdy turysta na pewno znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *