Dźwirzyno – stolica sportów wodnych

Dźwirzyno to luksusowy kurort wypoczynkowy, którego specjalnością są przystanie, rybołówstwo i sporty wodne. Dzięki unikalnej lokalizacji turyści, którzy spędzają tu wakacje, mają dostęp do wielu aktywności sportowych i rekreacyjnych związanych z wodą. To miasteczko jest idealnym punktem wypadowym na spływy, żeglowanie, windsurfing i rejsy statkami turystycznymi.

Ciekawe położenie Dźwirzyna, leżącego zarówno na wybrzeżu Bałtyku, jak i na wybrzeżu jeziora, które łączy z morzem kanał wodny, sprawia, że okoliczna baza noclegowa przyciąga wioślarzy, którzy lubią popływać na kajakach po jeziorze i kanale, lub wybrać się na spływ kończący się w pobliskim Kołobrzegu. Wypożyczalnie sprzętu i materiałów ochronnych pozwalają każdemu na spróbowanie swoich sił w sterowaniu kajakiem.

Na kanale łączącym Bałtyk z jeziorem Resko położony został port rybacki, w którym można zakupić świeże rybki, wybrać się na rejs turystyczny lub wziąć udział w wyprawie wędkarskiej na dorsza. Oferowane są tu usługi zarówno dotyczące morza, jak i jeziora. Na wybrzeżu Reska leży stanica i przystań kajakowa i żeglarska, w której można wypożyczyć łodzie, załapać się na rejs wędkarski oraz wziąć udział w różnorodnych szkoleniach, dotyczących wędkowania, kajakarstwa, żeglowania – ze szczególnym uwzględnieniem przygotowania do egzaminu na patent, oraz windsurfingu, który cieszy się szczególną popularnością w okolicy z uwagi na wietrzną pogodę nad Reskiem.

Jeśli mowa o sportach wodnych, nie może także zabraknąć basenów do pływania, zarówno krytych, jak i tych na wolnym powietrzu. Turyści mogą także skorzystać z usług spa, które oferują tradycyjnie moczenie w jacuzzi, relaks w saunie oraz przeróżne zabiegi regeneracyjne, takie jak masaże zdrowotne i odnowę biologiczną. Chętni mogą również odświeżyć swój wygląd, korzystając z procedur kosmetycznych, np. depilacji woskiem, pielęgnacji skóry twarzy, manicure, pedicure, farbowanie henną lub zabiegi elektro-stymulacyjne.

W tej luksusowej miejscowości warto wykupić chociaż kilkudniowe pobyty (). Dźwirzyno zapewnia dostęp do doskonałej infrastruktury wodnej, pozwalającej na korzystanie z łodzi i kajaków na morzu, jeziorze, rzekach i kanałach. Po aktywnym dniu spędzonym na uprawianiu sportu, wczasowicze chętnie zrelaksują się w luksusowym ośrodku spa, poprawiając przy tym swój wygląd i wzmacniając organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *