Czar Władysławowa – wymarzone wakacje.

Władysławowo czaruje swoją niepowtarzalnością, gościnnością i smakami kaszubskiej kuchni. Przepełnione autentyczną radością zaprasza i niezmiennie oferuje rozliczne atrakcje dla każdego, kto ceni odpoczynek skrojony na miarę oczekiwań w najwyższym standardzie.

Błogie plażowanie
Koronnym atutem, a wręcz unikatem na tle innych kurortów jest 23 kilometrowa, piaszczysta plaża. Czysty, lekko żółty piasek tworzy dywan miły dla plażowiczów, którzy spokojnie mogą oddać się własnym przyjemnościom. Szeroki pas gwarantuje swobodę i prywatność, a łagodne i jednolite dno morza zaprasza do korzystania z atrakcji wodnych. Gdzieniegdzie można natknąć się na drobne skupiska małych kamyczków wkomponowanych w piasek. Są one całkowicie neutralne, ale można je traktować jako drogocenną wskazówkę w poszukiwaniach pięknych bursztynów. Sąsiadujący z plażą las sosnowy wspólnie z morzem tworzy wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju mikroklimat. Plaża to też miejsce wielu imprez organizowanych w sezonie letnim.

Bezcenna gościnność
Kaszubi mieszkający we Władysławowie dostarczają turystom całą paletę wrażeń. Bogata baza gastronomiczna w większości opiera się na potrawach regionalnych, których grzechem byłoby nie spróbować. Produkty regionalne i rękodzieło oferują miejscowe stragany. Szeroka paleta imprez, połączona z różnorodną specyfiką knajpek i pubów sprawia, że każdy znajdzie ofertę dla siebie. Dopełnieniem całości są niedrogie i dobrze przygotowane miejsca noclegowe we Władysławowie (więcej – meteor-turystyka.pl), co wyróżnia miasto pod tym kątem wielorakością propozycji.

Ciekawość miejsca
Dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek nie brak ciekawych miejsc, które warto poznać. Należą do nich szlaki architektoniczne np. Kościół pw. NMP, który zaskakuje swoją nietypową bryłą, a także Dom Rybaka z miejscem widokowym. Dodatkowo, warto zajrzeć do Parku Przyrodniczego PHARE, w którym znajduje się bulwar spacerowy oraz stacje edukacyjne; oraz na wystawę pająków świata. Ciekawostką okaże się z pewnością Muzeum Motyli oraz Ocean Park. Szczęściarze powinni zobaczyć wzburzone, sztormowe fale – to przeżycie, którego nie da się zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *