Ciekawe miejsca w Rewalu

Rewal to miejscowość położona nad morzem Bałtyckim, gdzie co roku wypoczywa tysiące turystów. Wybierając się tutaj po raz pierwszy warto dowiedzieć się o kilku istotnych rzeczach, na przykład atrakcjach, okolicy i bazie turystycznej.

Spośród szerokiej oferty wielu biur podróży, wyszukiwarek internetowych, a także poleceń ze strony bliskich lub znajomych znaleźć można wiele obiektów noclegowych w Rewalu (https://meteor-turystyka.pl). Ta miejscowość rozwija się z roku na rok coraz bardziej poszerzając nie tylko bazę noclegową, ale także i gastronomiczną, a co za tym idzie powstaje coraz więcej atrakcji. Z racji tego, iż każda nadmorska miejscowość tak intensywnie odwiedzana jest przez turystów jedynie podczas wysokiego sezonu, czyli podczas lata, to i tak zawsze znajdą się ludzie, którzy wolą te spokojniejsze miesiące, gdzie tłumów już dawno nie ma. Rewal dla swoich gości przygotował wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia. Spędzając tutaj wakacje warto odwiedzić te atrakcje.

Bałtycki Krzyż Nadziei to replika krzyża z Giewontu. Powstał jako symboliczne odzwierciedlenie słów Papieża Polaka „ Jak wiatr wieje od Bałtyku po gór szczyty – do krzyża na Giewoncie”.

Platforma widokowa jest to nowoczesna, powstała w 2009 roku platforma, z której podziwiać można rewalską plażę i Morze Bałtyckie. To miejsce stanowi główny punkt widokowy podczas zachodu słońca i jest chętnie odwiedzane przez turystów.

Rzeźba Rybaka położona jest w pobliżu bazy rybackiej w Rewalu i jest podkreśleniem tradycji tego miasta. Od wielu pokoleń głównym zawodem w tej nadmorskiej miejscowości jest rybołówstwo, dlatego też aby podkreślić charakter oraz kulturę miasta, powstał oto ten pomnik.

Park Wieloryba to atrakcja, która z pewnością zainteresuje każdego turystę zarówno młodego jak i starszego. W tym parku spotkać można cztery krainy tematyczne, w których podziwiać można ponad sto modeli ryb i ssaków morskich w oryginalnych rozmiarach.

Bajkowa Chata to miejsce, które zachwyci każdego swoim urokiem i ciekawością. Wewnątrz chaty jak sama nazwa wskazuje znaleźć można postacie ze słynnych bajek. Podczas zwiedzania czekają na turystów między innymi Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Dracula oraz wiele innych pogodnych, złych i dobrym postaci.

 

One thought on “Ciekawe miejsca w Rewalu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *